Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU startują 22 lipca w Poznaniu

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU startują 22 lipca w Poznaniu

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim odbędą się w Poznaniu, ramach Enea Challenge Poznań. Obok Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Mistrzostw Świata na Hawajach, ETU są trzecią, najbardziej prestiżową imprezą sportową triathlonistów w tym roku. Organizatorzy przewidują, że weźmie w niej udział ponad 6 tys. zawodników z 34 krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Niemiec, Anglii, Czech, Walii, Chorwacji i Łotwy.

Start w imprezie jest otwarty dla wszystkich chętnych. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 3,8km pływania w jeziorze maltańskim, 180km jazdy na rowerze po niezwykle szybkiej i płaskiej trasie oraz pełen maraton – 42,2km biegu po trasie w samym centrum miasta.

Poza dystansem długim, rozgrywanym po raz pierwszy w Poznaniu (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu), triathloniści wystartują w dystansach: sprinterskim, olimpijskim, ½ czy w sztafetach na dystansie średnim – zapowiedział Aleksander Rosa, rzecznik prasowy poznańskiej imprezy.

Trasa została opracowana tak, by uczestnikom i kibicom przybliżyć najważniejsze miejsca w Poznaniu. Główne lokalizacje imprezy to teren przy Jeziorze Maltańskim i Plac Wolności.

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU zaplanowano na przedostatni weekend lipca (22 – 24 lipca 2016 r.). Do Poznania przyjedzie wielu zawodników z całego świata wraz z rodzinami. To znakomita okazja do pokazania im miasta i jego atrakcji. Z drugiej strony, mistrzostwa z pewnością przyciągną turystów, dla których organizatorzy przygotowują sporo wydarzeń towarzyszących. Oprócz dużej imprezy sportowej zaplanowano koncerty gwiazd muzycznych, różnego rodzaju pokazy czy otwarte warsztaty. Lipcowe wydarzenia przyniosą wiele korzyści nie tylko fanom sportu, ale również miejscowym przedsiębiorco, szczególnie branży restauracyjnej czy hotelarskiej.

Previous W Kębłowie zatrzymano 33-latka - hodował konopie w rowach melioracyjnych
Next Na Enter Enea Festival 2016 wystąpi radio.string.quartet

Może to Ci się spodoba

Poznań dofinansuje żużlowców

Miasto przeznaczy 350 tysięcy złotych na dofinansowanie Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla. To wynik zmian w budżecie podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Kwota, którą poznańscy radni zdecydowali się dołożyć do funduszy PSŻ

Kolejorz ma nowego sponsora

Kolejne wzmocnienie sponsorskie Kolejorza w tym roku. Grupa Kapitałowa Aforti Holding S.A. przez najbliższy sezon będzie Sponsorem Premium Lecha Poznań. WSPARCIE OD NAJLEPSZYCH We wtorek na INEA Stadionie w Poznaniu

Poznań – spotkanie Marszałka z olimpijczykami i paraolimpijczykami

Marszałek Województwa spotka się w czwartek z olimpijczykami i paraolimpijczykami z Wielkopolski. W Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego, o godz. 17:00 Marszałek Marek Woźniak wręczy nagrody sportowcom, którzy będą reprezentować Polskę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź