Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU startują 22 lipca w Poznaniu

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU startują 22 lipca w Poznaniu

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim odbędą się w Poznaniu, ramach Enea Challenge Poznań. Obok Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Mistrzostw Świata na Hawajach, ETU są trzecią, najbardziej prestiżową imprezą sportową triathlonistów w tym roku. Organizatorzy przewidują, że weźmie w niej udział ponad 6 tys. zawodników z 34 krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Niemiec, Anglii, Czech, Walii, Chorwacji i Łotwy.

Start w imprezie jest otwarty dla wszystkich chętnych. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 3,8km pływania w jeziorze maltańskim, 180km jazdy na rowerze po niezwykle szybkiej i płaskiej trasie oraz pełen maraton – 42,2km biegu po trasie w samym centrum miasta.

Poza dystansem długim, rozgrywanym po raz pierwszy w Poznaniu (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu), triathloniści wystartują w dystansach: sprinterskim, olimpijskim, ½ czy w sztafetach na dystansie średnim – zapowiedział Aleksander Rosa, rzecznik prasowy poznańskiej imprezy.

Trasa została opracowana tak, by uczestnikom i kibicom przybliżyć najważniejsze miejsca w Poznaniu. Główne lokalizacje imprezy to teren przy Jeziorze Maltańskim i Plac Wolności.

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU zaplanowano na przedostatni weekend lipca (22 – 24 lipca 2016 r.). Do Poznania przyjedzie wielu zawodników z całego świata wraz z rodzinami. To znakomita okazja do pokazania im miasta i jego atrakcji. Z drugiej strony, mistrzostwa z pewnością przyciągną turystów, dla których organizatorzy przygotowują sporo wydarzeń towarzyszących. Oprócz dużej imprezy sportowej zaplanowano koncerty gwiazd muzycznych, różnego rodzaju pokazy czy otwarte warsztaty. Lipcowe wydarzenia przyniosą wiele korzyści nie tylko fanom sportu, ale również miejscowym przedsiębiorco, szczególnie branży restauracyjnej czy hotelarskiej.

Previous W Kębłowie zatrzymano 33-latka - hodował konopie w rowach melioracyjnych
Next Na Enter Enea Festival 2016 wystąpi radio.string.quartet

Może to Ci się spodoba

Ulatowski wraca do Lecha, będzie szefem szkolenia Akademii

Rafał Ulatowski zostanie szefem szkolenia w Akademii Lecha Poznań. To nowa funkcja, której zadaniem będzie koordynowanie i sprawowanie pieczy nad pracą trenerów młodzieżowych. Pracę w Kolejorzu Ulatowski rozpocznie 1 lipca,

Puchar Świata w kickboxingu dla poznańskiej policjantki

Sierż. Wanessa Nogaj służy w Komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu. Poza służbą pasjonuje się sportem. Swoją pasję przekuła w kilkanaście złotych medali. Kilka dni temu wróciła z Rimini z Pucharem

Piotr Krysman, strażak z poznańskiej komendy – Mistrzem Polski PSP w kolarstwie szosowym

Otwarte Mistrzostwa Polski PSP w Kolarstwie Szosowym, które odbyły się w ramach wyścigu szosowego „Korona Kocich Gór – Skotniki 2016” przyniosły zwycięstwo poznańskiego strażaka Piotra Krysmana z z poznańskiej komendy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!