Trzy osoby zatrzymane za kradzież z włamaniem

Trzy osoby zatrzymane za kradzież z włamaniem

Kryminalni z poznańskiej Policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 45 lat, którzy włamali się do firmy budowlanej. Z kasy sklepowej ukradli ponad trzy tysiące złotych. Jak się okazało to nie pierwsza kradzież, jaką popełnili. Tym razem zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku, kiedy opuszczali teren sklepu. Grozi im do 10 lat więzienia.

20 września br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn tuż po tym, jak ci włamali się do firmy budowlanej na terenie powiatu poznańskiego. Sprawcy to mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego w wieku od 20 do 45 lat – ojciec, syn oraz ich znajomy.

Mężczyźni przyjechali w nocy na teren firmy budowlanej. Wcześniej ustalili sposób działania i ucieczki z miejsca zdarzenia. Jednak tuż po tym, jak opuszczali teren zakładu zostali zatrzymani przez kryminalnych. Z kasy firmy zabrali ponad trzy tysiące złotych, a w samochodzie, którym przyjechali, mundurowi znaleźli narzędzia oraz elementy ubioru, które miały im ułatwiać kamuflaż. Między innymi policjanci zabezpieczyli kominiarki, rękawiczki, łomy oraz narzędzia.

Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakie popełnili. Dwóch z nich już wcześniej było karanych za podobne czyny. Pieniądze pochodzące z kradzieży były ich głównym źródłem utrzymania. Śledczy sprawdzają teraz kolejne informacje i zdarzenia, z którymi mężczyźni mogą mieć związek.

Decyzją sądu dwóch mężczyzn otrzymało areszt, natomiast wobec najmłodszego sąd zastosował dozór policyjny. Grozi im do 10 lat więzienia.

Previous Odpowie za podpalenia i włamania
Next Niechlubne zakończenie marzeń o zawodzie policjanta

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„BĄDŹ BEZPIECZNA”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy instruktora z Centrum Sztuk Walk zorganizowali zajęcia z samoobrony dla kobiet pod nazwą „Bądź Bezpieczna”. Panie pod okiem wykwalifikowanego trenera poznały

Wiadomości 0 Comments

4 tygodnie i 40 poszukiwanych zatrzymanych

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie ostatnich 4 tygodni zostało zatrzymanych 40 osób poszukiwanych od kilku miesięcy,

Leszno 0 Comments

FAŁSZYWY WNUCZEK ZATRZYMANY PODCZAS ZASADZKI

Czujność pokrzywdzonej i natychmiastowa reakcja policjantów z Leszna doprowadziły do zatrzymania oszusta metodą „na wnuczka”. To 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Mężczyzna przyszedł do domu kobiety odebrać kilkanaście tysięcy złotych na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź