Udaremnione oszustwo

Udaremnione oszustwo

Godną pochwały postawą wykazali się pracownicy jednej z placówek bankowych działających na terenie Kalisza. Dzięki ich czujności 76-letnia kobieta nie padła ofiarą przestępstwa. Łatwowierność seniorki chcieli wykorzystać oszuści, działający metodą na „wnuczka” i „policjanta”. Postawa pracowników banku, nie tylko zasługuje na słowa uznania, ale jest też doskonałym przykładem na to, że współpraca pracowników banku z policjantami jest nieodzownym elementem zapobiegania tego typu przestępczości.

Po raz kolejny oszuści działający metodą na „wnuczka” i „policjanta” próbowali wyłudzić pieniądze od seniora. Do zdarzenia doszło 15 marca br. Do placówki bankowej przyszła 76-letnia kobieta, która potrzebowała pilnie pieniędzy. Kaliszanka poprosiła o kredyt na kwotę 30 tys. Twierdziła, że jej wnuk miał wypadek i został zatrzymany przez policję. Pieniądze miały pomóc w polubownym załatwieniu sprawy.

Pracownicy banku widzieli, że kobieta jest bardzo zdenerwowana i przez cały czas rozmawia z kimś przez telefon. Przypuszczali, że seniorka może być kolejną ofiarą oszustów. O sytuacji powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Zaalarmowani funkcjonariusze błyskawicznie dotarli do banku. Jednak na początku starsza pani niezbyt chętnie chciała rozmawiać z policjantami – oszuści wcześniej przekonali ją, że na temat wypadku wnuka, może rozmawiać tylko z nimi. Policjanci postanowili przekonać 76-latkę, że jest to próba oszustwa. Uprosili kobietę, aby zadzwoniła do wnuka. Kiedy kaliszanka upewniła się, że bliskiej osobie nic nie grozi, opowiedziała policjantom całą historię.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy odpowiedzialnej postawy pracownikom banku, którzy swoim zachowaniem udowodnili, że dobro klienta jest dla nich sprawą priorytetową. 

Previous Policjanci zabezpieczyli ponad 4 kilogramy narkotyków
Next Im mniej reklamy, tym większe zaufanie? Marketing treści A.D. 2018

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PAMIĘCI POMORDOWANYCH POLICJANTÓW II RP WOJEWÓDZTWA POZNAŃSKIEGO

Przy pomniku Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę mordu dokonanego przez sowieckich i nazistowskich okupantów. W ten sposób wielkopolscy policjanci, wraz z licznie

Leszno 0 Comments

Sprawca napadu na bank już w areszcie

Praca policjantów, leszczyńskiej prokuratury oraz liczne sygnały od mieszkańców Leszna doprowadziły do zatrzymania sprawcy marcowego napadu na placówkę bankową na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych. 25-letni mieszkaniec Leszna został już

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Pseudokibic Wisły Kraków zatrzymany za napaść na kibica z Wielkopolski

Zatrzymano pseudokibica Wisły Kraków, który podczas Euro 2016 napadł na kibica polskiej reprezentacji. Za ten czyn grozi mu do 12 lat więzienia. Policja i Prokuratura poszukują innych osób, które mogły

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź