Ukradł Fiata Punto, by dojeżdżać do dziewczyny

Ukradł Fiata Punto, by dojeżdżać do dziewczyny

Policjanci kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Kościana, który na terenie miasta włamał się na parking i ukradł Fiata Punto. Uszkodzony przez amatora cudzej własności pojazd, wrócił już do właściciela. Włamywacz usłyszał policyjne zarzuty. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do nawet 10 lat.

11 października br. nieznany sprawca włamał się i ukradł Fiata Punto. Pojazd skradziono z parkingu mieszczącego się blisko lokalu gastronomicznego na terenie Kościana. Właściciel wycenił wartość Fiata na kwotę 1000 zł.

Jak się okazało po kradzieży mężczyzna wybrał się swoim łupem na przejażdżkę. Przemieszczając się po terenie gminy Kościan, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i samochód dachował. Kierujący miał tyle szczęścia, że nie odniósł obrażeń, a pojazd dachowanie zakończył na kołach. Mimo uszkodzeń, mężczyzna dalej kontynuował jazdę. Po skończonej przejażdżce, wrócił do Kościana i zaparkował pojazd na jednej z bocznych uliczek.

Policjant idący rano do pracy zobaczył poszukiwany samochód stojący na ulicy. Pojazd zabezpieczono i po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności został przekazany właścicielowi.

Działania kryminalnych oraz informacje zebrane w toku prowadzonego postępowania doprowadziły do 19-latka mieszkającego w Kościanie. 22 października br. mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że samochód ukradł, żeby miał czym dojeżdżać do dziewczyny.

Teraz mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do nawet 10 lat.

Previous Poznańskie Naramowice – miejsce otoczone naturą i spokojem
Next Podejrzany o włamanie i kradzież sejfu z zawartością sporej gotówki usłyszał zarzuty

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Policjanci zamknęli sklep z dopalaczami

Poznańscy policjanci wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną weszli do sklepu przy ul. Przemysłowej, gdzie miały być sprzedawane dopalacze. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które kupiły substancje oraz dwie, które miały je

Wiadomości 0 Comments

W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście

Metodą „na funkcjonariusza CBŚ” 52-letni mężczyzna próbował wyłudzić od seniorów mieszkających na Nowym Mieście w Poznaniu kwotę 40 tys. zł. Wpadł dzięki przytomności starszego małżeństwa. Oszust zadzwonił do starszych ludzi

Leszno 0 Comments

Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód dostawczy z najazdem. Był mu niezbędny do wyciągnięcia własnego samochodu z rowu. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź