Umiejętność obsługi Excela – dlaczego jest niezbędna w każdej firmie?

Umiejętność obsługi Excela – dlaczego jest niezbędna w każdej firmie?

Od pracowników coraz częściej wymaga się znajomości programu Excel. Często podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy rozpatrywania CV duże znaczenie ma właśnie umiejętność obsługi tego programu. Nic dziwnego, bo Excel to jedno z podstawowych narzędzi pracy w wielu firmach, które umożliwia realizację codziennych zadań w pracy. Ważne jest więc, by nauczyć się z niego dobrze korzystać i poznać wszystkie przydatne funkcje.

Niezbędne narzędzie pracy

Znajomość Excela staje się już praktycznie jedną z obowiązkowych cech pracowników firm. Wiele osób korzysta z tego programu w codziennej pracy, robiąc zestawienia, raporty czy formularze, a nawet graficzną prezentację danych w formie diagramów i wykresów. Excel jest narzędziem zapewniającym szerokie możliwości, a jednocześnie łatwą i szybką pracę. Pozwala zwiększyć efektywność, a przede wszystkim nie odstawać od pozostałych członków zespołu umiejących sprawnie posługiwać się programem. Co więcej, brak znajomości Excela może w przyszłości skutkować brakiem awansu czy atrakcyjnych ofert pracy – teraz obsługa tego programu nie jest już bowiem atutem, ale wręcz koniecznością.

Dlaczego warto?

Excel pozwala znacznie przyspieszyć i zautomatyzować wykonywanie raportów, zestawień i podobnych zadań, dzięki czemu pracownik ma większą ilość czasu na wyciąganie wniosków, przeanalizowanie danej sytuacji, jak również podjęcie decyzji co do działań korygujących. Ponadto Excel w przeciwieństwie do tradycyjnych obliczeń czy zestawień wykonywanych na kartce papieru, jest niezawodny. Właśnie dlatego pracownicy umiejący sprawnie posługiwać się tym programem są naprawdę cenieni przez pracodawców.

Kurs Excel

Ze względu na ilość funkcji, narzędzi i możliwości, jakie stwarza Excel, wiele osób może mieć problem z prawidłową jego obsługą. Aby nauczyć się korzystać z programu należy nie tylko poznać jego funkcje, ale także przećwiczyć wykorzystywanie poszczególnych narzędzi programu w oparciu o konkretne przykłady czy w celu rozwiązania konkretnych problemów. Dzięki temu możliwe jest nie tylko poznanie teorii, ale zdobycie też umiejętności zastosowania tej wiedzy w praktyce. Najlepszym pomysłem na naukę obsługi programu będzie kurs Excel. Co prawda na rynku dostępnych jest wiele podręczników stworzonych z myślą o osobach chcących rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie, jednak w celu bardziej skutecznego, a przede wszystkim szybszego poznania zastosowania programu, najlepiej skorzystać z ofert szkoleniowych. Zamiast tracić czas po godzinach na czytanie podręczników, w ciągu kilku godzin można zdobyć upragnione kwalifikacje, a także w praktyce przećwiczyć nabyte umiejętności i poznać tajniki obsługi Excela.

Przebieg kursu

Kursy Excel są szkoleniami zgodnymi z oficjalnymi wymaganiami certyfikacyjnymi Microsoft. Na niektórych stronach internetowych takich jak https://www.alx.pl/tech/excel/ można także znaleźć specjalną ofertę dla chętnych z możliwością podejścia do egzaminu Microsoft. Na kursach zajęcia prowadzone są na polskiej wersji Excela, z wykorzystaniem polskich materiałów. Uczestnicy zgodnie ze swoimi umiejętnościami mogą ponadto wybrać trzy poziomy zaawansowania – podstawowy, średnio zaawansowany, jak również zaawansowany. Dzięki temu każdy pracownik ma możliwość dalszego rozwoju w zakresie obsługi programu. Oferta kierowana jest zarówno do osób, które chcą poznać podstawy Excela, jak i do tych, którym zależy na praktycznym wykorzystywaniu najbardziej zaawansowanych funkcji. W cenę kursów wliczone są autorskie materiały szkoleniowe, certyfikaty ukończenia szkolenia oraz możliwość kontaktu z instruktorem w celu zadania pytań dotyczących materiałów szkolenia.

Zalety kursu

Już po pierwszym szkoleniu uczestnicy mogą zobaczyć, jak bardzo Excel przydaje się w codziennej pracy i jak bardzo pozwala ułatwić ją, a przede wszystkim zaoszczędzić czas. Program ten zapewnia wiele możliwości, które nie ograniczają się jedynie do zastosowania w pracy księgowego czy finansisty. W dzisiejszych czasach Excel przydaje się bowiem niemal w każdej firmie. Z jego możliwości można również korzystać w domu, chociażby przy planowaniu domowego budżetu czy potencjalnych inwestycji.

Previous Korepetycje w Poznaniu – gdzie szukać nauczyciela? Ile kosztują dodatkowe lekcje?
Next Szukamy okazji na akcesoria do łazienki – na co zwracamy uwagę?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Frezowanie CNC coraz popularniejsze w przemyśle

Obróbka metali jest jednym z najważniejszych gałęzi przemysłu – pozwala bowiem na tworzenie nowych, ważnych urządzeń, które bez nowoczesnych metod obrabiania byłyby ciężkie do uzyskania w tradycyjny sposób. Wiadomo, że

Wiadomości 0 Comments

Upadłość SKOK Wielkopolska – co z pieniędzmi klientów?

Wielkopolska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa zawiesiła działalność 3 lutego 2016 r., a Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość SKOK Wielkopolska. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zacznie wypłatę

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź