Wielkopolskie przoduje pod względem liczby wypadków drogowych – Mubi podpowiada, jak dobrze się ubezpieczyć

Wielkopolskie przoduje pod względem liczby wypadków drogowych – Mubi podpowiada, jak dobrze się ubezpieczyć

Według raportu, który opublikowany został na stronie policja.pl, w roku 2018 doszło w województwie wielkopolskim do 3232 wypadków, w których 261 zginęło, a 3766 zostało rannych. Gorzej było tylko w województwach małopolskim i łódzkim, w których liczba wypadków wyniosła odpowiednio 3404 i 3759. I choć na żadnej drodze nie można czuć się całkowicie bezpiecznie, mieszkańcy województwa wielkopolskiego powinni zachować ostrożność szczególną. A także dobrze ubezpieczyć się przed skutkami wypadku czy kolizji. O tym, jak to zrobić, piszemy w dzisiejszym artykule.

Ubezpieczenia OC i AC 

Najpopularniejsze ubezpieczenia komunikacyjne to oczywiście obowiązkowe OC oraz dobrowolne AC. To pierwsze da Ci ochronę w przypadku, kiedy kolizja czy wypadek nastąpią z Twojej winy (poszkodowany otrzyma pieniądze z Twojej polisy). To drugie sprawi, że otrzymasz odszkodowanie, gdy na skutek wypadku lub kolizji uszkodzony zostanie Twój pojazd oraz ucierpią kierowca i pasażerowie (z zastrzeżeniem, że wiele zależeć tu będzie od zakresu Twojej polisy). 

OC – polisa, którą możesz mieć taniej

Ubezpieczenie OC posiadać musi praktycznie każdy kierowca, którego pojazd został zarejestrowany. Na szczęście niewielu decyduje się na jazdę bez tej polisy, natomiast bardzo wielu narzeka na związane z jej zakupem koszty. 

Niestety z roku na rok ceny OC albo systematycznie rosną, albo nieco (ale naprawdę nieco) spadają. Jeśli jednak spojrzymy na oferty ubezpieczycieli, to okazuje się, że występują tu znaczne różnice w wysokości składki. Czasem z przyzwyczajenia przedłużamy polisę ciągle w tym samym towarzystwie, gdy tymczasem w innym moglibyśmy mieć ją na przykład o kilkaset złotych taniej – tłumaczy doradca klienta Mubi.pl.

Porównywarka ubezpieczeń

Mubi to wyszukiwarka OC i AC – darmowe narzędzie, dzięki któremu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeń na rynku. By to zrobić, wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, podając dane dotyczące siebie i swojego auta. Po jego wysłaniu otrzymasz oferty polis ze sprawdzonych i godnych zaufania towarzystw ubezpieczeniowych. Bez problemu wybierzesz tę najbardziej atrakcyjną i kupisz ją przez Internet.

Nasi klienci bardzo cenią sobie nie tylko wygodę zakupu OC czy AC, ale także pomoc konsultanta, która również jest całkowicie darmowa. Wielu z nich, zanim zaczęło korzystać z naszego narzędzia, nie do końca wiedziało, na co na przykład zwrócić uwagę, kupując AC. Patrzyli głównie na cenę, gdy tymczasem to zakres ma w przypadku tej polisy największe znaczenie – mówi doradca klienta z Mubi.pl.

AC nie musi kosztować majątku

Wiele osób rezygnuje z AC, kiedy dowiadują się, ile muszą zapłacić za to ubezpieczenie. Często dzieje się tak dlatego, że przedstawiana im oferta to tzw. all risks, czyli ubezpieczenie od wszystkich ryzyk. Owszem, zapewnia ono ochronę na najwyższym poziomie, ale po pierwsze bardzo dużo kosztuje, po drugie zaś tak rozbudowany pakiet nie zawsze będzie Ci potrzebny. AC jest bardzo elastyczne i możesz niejako sam je stworzyć, dobierając do niego tylko te opcje, z których faktycznie będziesz korzystał. Zapłacisz mniej, a nadal będziesz miał pewność, że jesteś dobrze chroniony. 

Choć w przypadku ubezpieczenia AC zakres liczy się najbardziej, to jednocześnie nikt nie ma ochoty przepłacać. Dzięki porównywarce ubezpieczeń znaleźć możesz oferty, w przypadku których nie tylko zapłacisz mniej, ale często otrzymasz w zamian szerszy zakres ochrony. Tak było w przypadku pana Roberta, 43-letniego kierowcy z Poznania, właściciela sześcioletniej Skody Yeti.

Na wykupienie AC dla swojego auta zdecydowałem się kilka lat temu. Teraz, z perspektywy czasu, widzę, że mocno przepłacałem. O porównywarce Mubi dowiedziałem się z reklamy, a ponieważ aktualna polisa właśnie mi się kończyła, postanowiłem sprawdzić, jaką ofertę mają dla mnie inne towarzystwa. Nie zawiodłem się – kupiłem autocasco nieco ponad 400 zł taniej, a to już konkretne pieniądze. Na dodatek to polisa nieco lepsza od tej, którą miałem wcześniej. Nie jestem specjalnym fanem Internetu, więc dodatkowo byłem zadowolony, że porównywarka jest prosta w obsłudze, a polisę można nabyć, nie wychodząc z domu – mówi pan Robert. 

Kalkulator ubezpieczenia auta

Pamiętaj, że zakresu AC nie reguluje ustawa, a co za tym idzie, panuje tu pewnego rodzaju dowolność. To ubezpieczyciel ustala zarówno cenę pakietu, jak również decyduje o jego zawartości. Co więcej, choć towarzystwa ubezpieczeniowe oferują duże zniżki dla osób, które kupują pakiet OC/AC, w niektórych przypadkach bardziej opłacalny może się okazać zakup najtańszego OC w jednym towarzystwie, a najlepszego AC w innym (nie ma obowiązku, by oba posiadać w tym samym TU).

Mubi dostarcza kalkulator ubezpieczenia samochodu, dzięki któremu szybko zorientujesz się w ofertach rynkowych (do skorzystania z kalkulatora OC AC Mubi zachęca w nowej reklamie telewizyjnej Krzysztof Hołowczyc). Narzędzie na bieżąco zaciąga informacje od współpracujących z nim towarzystw, dlatego masz pewność, że są to oferty aktualne. Z tego samego powodu najszybciej dowiesz się też o ograniczonych w czasie promocjach, często organizowanych tylko dla osób, które decydują się na zakup polisy OC lub AC przez Internet. 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Pamiętaj, by przed zakupem wybranej polisy dokładnie zapoznać się z dokumentem o nazwie Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Jest to szczególnie istotne w przypadku AC, bowiem to właśnie w OWU znajdziesz informacje dotyczące zakresu polisy, obowiązujących limitów, a także wyłączeń (sytuacji, w których TU może odmówić Ci wypłaty odszkodowania). Warto dokładnie sprawdzić, czy ubezpieczenie, które kupujesz, zgodne jest z Twoimi oczekiwaniami. 

Previous Areszt za posiadanie blisko kilograma narkotyków
Next Artykuły biurowe: jakie są niezbędne w każdym biurze?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Kalkulator OC – skuteczny sposób na tańszą polisę

Obowiązkowe OC to obok przeglądu jeden z mniej lubianych wydatków właścicieli pojazdów mechanicznych. Przy bezszkodowej jeździe zazwyczaj nie odczuwamy, że w ogóle jesteśmy ubezpieczeni, a jednak trzeba mieć środki na

Motoryzacja 0 Comments

Targi motoryzacyjne przyciągają coraz więcej osób

Wraz z rosnącym rynkiem nowych samochodów w Polsce będzie rosła również popularność targów motoryzacyjnych. Widać to po statystykach poznańskiego Motor Show, który zakończył się w niedzielę. Z roku na rok największe targi branży

Motoryzacja 0 Comments

Usługi świadczone przez firmy związane z branżą motoryzacyjną

W Polsce mamy do czynienia z bardzo dużą ilością różnych firm, które zajmują się branżą motoryzacyjną. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie dokładnie usługi są świadczone przez nią, to warto zapoznać się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź