Właściwości lecznice marihuany

Właściwości lecznice marihuany

Suszone kwiatostany konopi to obecnie najczęściej stosowana substancja psychoaktywny, która jest oczywiście nielegalna. Przyjmuje się, że regularnie sięga po nią około dwieście milionów ludzi na całym świecie. Okazuje się jednak, że marihuana to nie tylko używka. Wykazuje ona bowiem szereg właściwości leczniczych, a także prozdrowotnych. Coraz częściej mówi się o konieczności ułatwienia dostępu do marihuany dla osób chorych między innymi na nowotwory czy lekooporną padaczkę. Zobaczmy, jakie są właściwości lecznicze marihuany.

Padaczka

Mówiąc o właściwościach leczniczych marihuany, nie sposób nie wspomnieć o tym, jak wpływa na leczenie padaczki. Postacią, która w naszym kraju jest wielkim zwolennikiem wykorzystywania marihuany w leczeniu padaczki jest neurolog Marek Barchański. Otwarcie mówił o tym, że wykorzystuje marihuanę do leczenia dzieci, u których stwierdzono lekooporną padaczkę. Jeden z jego podopiecznych mierzył się dziennie nawet z trzystoma napadami. Marihuana sprawiła, że ich liczba zmniejszyła się o dziewięćdziesiąt procent. U innych dzieci stwierdzano równie spektakularne efekty.

Jaskra

Marihuana skutecznie radzi sobie z jaskrą, hamując rozwój choroby. Sięganie po marihuanę bardzo dobrze obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe, które odpowiada za pojawienie się jaskry. Wada polega jedynie na tym, że marihuana obniża ciśnienie na krótko. Zdecydowanie lepsze efekty niż palenie popularnego zioła daje stosowanie kropli, które w swoim składzie zawierają THC. W ich przypadku ciśnienie zostaje obniżone nawet na dwanaście godzin, co jest naprawdę bardzo dobrym  wynikiem.

Stwardnienie rozsiane

Jest to przewlekła choroba atakująca ośrodkowy układ nerwowy. Jak dotąd, nie udało się odkryć leku, który pozwalałby ją wyleczyć. Stwardnienie rozsiane przebiega z rozmaitymi objawami, do których zalicza się między innymi skurcze mięśni. Okazuje się, że marihuana daje bardzo dobre efekty również w przypadku tej choroby. Chorzy, którzy stosują THC zgłaszają zdecydowanie mniejsze nasilenie dolegliwości bólowych. Dokucza im mniejsza sztywność mięśni, a także słabsze skurcze. Jednocześnie THC nie wywołuje u pacjentów z SM skutków ubocznych. Uzyskiwane efekty w przypadku stosowania marihuany są zdecydowanie lepsze niż wówczas, gdy pacjenci leczeni są tradycyjnymi lekami.

Nowotwory

Stosowanie marihuany poleca się również wszystkim tym pacjentom chorującym na rozmaite nowotwory, którzy przechodzą właśnie chemioterapię. Ta metoda leczenia wiąże się z bardzo dotkliwymi dolegliwościami, do których zalicza się nudności, wymioty, osłabienie, zawroty głowy. Stosowanie marihuany sprawia, że chorzy zdecydowanie rzadziej skarżą się na te dolegliwości. Jeśli już im towarzyszą, to są znacznie mniej nasilone. W efekcie ich komfort jest zdecydowanie większy, co korzystnie wpływa również na nastawienie do całego procesu leczenia.

Marihuana to nie tylko narkotyk. Okazuje się, że przynosi ona bardzo dobre efekty w leczeniu wielu chorób. Świetnie radzi sobie z dolegliwościami bólowymi, łagodzi sztywność mięśni, zmniejsza nudności i wymioty.

Więcej na konopnaencyklopedia.pl

Previous Profesjonalna plantacja konopi - zlikwidowana
Next Areszt za posiadanie blisko kilograma narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dzień bezpiecznego internetu

6 lutego br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Handlowych, by rozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z sieci.

Kalisz 0 Comments

Zabezpieczone narkotyki za ponad milion złotych

Ponad 800 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli kaliscy policjanci. Rośliny rosły na specjalnie przygotowanej leśnej plantacji. Z zabezpieczonych krzewów mogło powstać 18 tys. porcji narkotyków, a ich szacowana wartość sięga ponad

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 tys. porcji amfetaminy

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 26-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna podróżując na rowerze, ukrył w kieszeni spodni blisko 1,5 tys. porcji amfetaminy. Teraz za popełnione

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź