Właściwości lecznicze marihuany

Właściwości lecznicze marihuany

Konopie są jednymi z najstarszych roślin znanych człowiekowi. Już w czasach prehistorycznych wykorzystywano je w celach leczniczych. Mówiąc o konopiach koniecznie trzeba dodać, ze wśród tych roślin wyróżnia się kilka podgatunków. Są to między innymi konopie siewne i konopie indyjskie.

 Jakie dzielą je różnice?

Konopie siewne to rośliny włókniste. Ich włókna wykorzystywano między innymi do wytwarzania płótna żaglowego. Są też rośliny o wielu walorach zdrowotnych. Z ich nasion można otrzymać bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe olej. Zaletą oleju konopnego jest to, że ma on idealną proporcję między kwasami tłuszczowymi omega-6 a omega-3. Olej konopny zawiera także witaminę K, chlorofil, fosfolipidy i fitosterole.

Obecnie używa się go do produkcji wielu preparatów leczniczych. Stosowany jest także w przemyśle kosmetycznym. Konopie indyjskie są rośliną, która słynie przede wszystkim ze swoich właściwości psychoaktywnych. To z tej odmiany produkowany jest haszysz i marihuana. Także olej RSO wytwarzany jest z konopi indyjskich. Jest on uznawany za skuteczny lek na wiele chorób. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że marihuana może być nie tylko narkotykiem.

Jakie właściwości marihuany można wykorzystać w lecznictwie?

Właściwości medyczne marihuany jako pierwsza doceniła medycyna ludowa. Już w czasach starożytnych wykorzystywano ją między innymi jako środek znieczulający podczas operacji. W starożytnych Chinach marihuanę stosowano do leczenia ran po oparzeniach, wrzodów i innych chorób skóry. W czasach trochę nam bliższych po raz pierwszy cannabis został zastosowany w roku 1839. Wykorzystał go W. B. O’Shaugness do złagodzenia dolegliwości bólowych u dzieci cierpiących na kolkę jelitową. Podawał go także pacjentom z bólami reumatycznymi. Jeszcze w pierwszych latach XX wieku znanych było około 100 preparatów leczniczych, które miały w swoim składzie cannabis.

Dzisiaj wiele z jej właściwości leczniczych zostało potwierdzonych wynikami badań naukowych. Okazało się, że marihuana bardzo skutecznie łagodzi dolegliwości bólowe związane z chorobami nowotworowymi i stwardnieniem rozsianym. Łagodzi ona również bóle pourazowe i fantomowe.

Zawarte w marihuanie substancje poprawiają samopoczucie osób, które przechodzą chemioterapię. Osoby, które chorowały na stwardnienie rozsiane już w latach 90. ubiegłego stulecia decydowały się wykorzystać właściwości marihuany. W Polsce medyczna marihuana została zalegalizowana w 2017 roku.

Wiele ośrodków naukowych na całym świecie w dalszym ciągu prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania marihuany w leczeniu wielu chorób, także tych, które na chwilę obecną są w zasadzie w stu procentach śmiertelne. Wiele nadziei wiąże się między innymi z możliwościami leczenia glejaka – najbardziej złośliwej postaci raka mózgu.

Marihuana może okazać się nie tylko narkotykiem, ale lekiem na wiele nękających coraz więcej osób chorób. Swoje właściwości lecznicze marihuana zawdzięcza obecności związków o nazwie kanabinoidy. Terapia medyczną marihuaną jest w Polsce stosunkowo droga.

Więcej na stronie https://nasiona-konopi.com.pl/

Previous Wybieramy najlepsza polerkę samochodową
Next Wymieniasz e-papieros na nowy? Sprawdź, jaki wybrać

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak robić sok w domu?

Posiadanie sokowirówki to nie tylko wygoda. Przede wszystkim jest to kwestia odpowiedniego przygotowywania soków w domu. Dla bardzo wielu osób bywa to skomplikowane, ponieważ nie za bardzo wiedzą, w jaki

Life&Style 0 Comments

Witamina C z dzikiej róży

Dzika róża to jedna z takich roślin, która mocno nas zaskakuje swoimi wartościami odżywczymi. Wiele osób ją lekceważy, a w praktyce jeśli po nią sięgniemy możemy dostarczać do organizmu bardzo

Life&Style 0 Comments

Woda lodowa i jej specyfika

Zapotrzebowanie na odpowiedni system wentylacji i klimatyzacji zgłaszane jest coraz częściej i w coraz większej liczbie miejsc. Z sytuacją taką mamy więc do czynienia już nie tylko w biurach, hotelach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź