Września: Fabryka Volkswagena prawie gotowa, czas kształcić kadry

Września: Fabryka Volkswagena prawie gotowa, czas kształcić kadry

Budowa fabryki niemieckiego producenta samochodów zmierza ku końcowi. Zrealizowano już 95% prac. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, produkcja ruszy w drugiej połowie tego roku.

Ralf Nitzschke, dyrektor Zakładu Crafter we Wrześni zapowiada – W projekcie Crafter wdrożyliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednak nie będziemy produkować tylko w sposób nowoczesny i według najnowszego stanu techniki, ale i ekologiczny.

Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 000 nowych aut. Zakłada się, że automatyzacja produkcji sięgnie 62%. Wykorzystane zostaną najnowocześniejsze technologie i systemy produkcyjne. Współczesne rozwiązania mogą zredukować wielkość zatrudnienia, bez ludzi jednak, fabryka nie zaistnieje. Docelowo pracę w fabryce, we Wrześni znajdzie 3000 pracowników.

Już teraz Volkswagen zadbał o przyszłe, wykształcone zgodnie z potrzebami produkcji, kadry. Na mocy zawartej umowy, w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostanie utworzona klasa zawodowa pod patronatem Volkswagen Poznań. Firma od blisko jedenastu lat szkoli uczniów w kilku zawodach. Prawie wszyscy absolwenci klas patronackich Volkswagena (92% uczniów), którzy spełnili ustalone wcześniej wymagania, znalazło pracę w fabryce.

– Nasi uczniowie oprócz praktycznej nauki zawodu mają też rozszerzony program nauki języka niemieckiego. Kończąc szkołę mają nie tylko wszystkie stosowne do kierunku nauki polskie egzaminy, ale również możliwość uzyskania  niemieckiego  certyfikatu AHK, który potwierdza wykształcenie  i umożliwia pracę w wielu krajach Unii Europejskiej – podkreśla Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych Volkswagen Poznań.

Previous Sposób poznaniaków na relaks w upalne dni
Next Kalisz - CBŚP: Biznesmen zgodził się na haracz, szantażyści zażądali 10 razy więcej

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Im mniej reklamy, tym większe zaufanie? Marketing treści A.D. 2018

Formy skutecznej promocji na przestrzeni lat wielokrotnie się zmieniały. Współczesny konsument coraz częściej ucieka od oczywistego przekazu reklamowego, a szuka rzetelnej odpowiedzi na swoje potrzeby. Reklama to niezmiennie istotny element

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowoczesne schody z Wielkopolski

Czasy, w których domy i mieszkania wielopoziomowe wyposażało się w proste klatki schodowe budowane wszędzie na jedną modłę już dawno za nami.  Aktualnie architekci coraz częściej dają ponieść się fantazji,

Strefa Biznesu 0 Comments

Poznański Lider Przedsiębiorczości – weź udział w Konkursie

Do 28 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje kandydatury do IV edycji Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Nagrody przyznawane będą w 4 kategoriach: mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa oraz start-up.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź