Wycieczka marzeń, którą oferuje biuro podróży. Wietnam inspiruje i przyciąga kontrastem.

Wycieczka marzeń, którą oferuje biuro podróży. Wietnam inspiruje i przyciąga kontrastem.

Czym przyciąga Wietnam i dlaczego tak wielu turystów decyduje się na podróż do Azji Południowo-Wschodniej? Wietnam jest szczególnie interesującym miejscem dla Europejczyków – inna kultura to nowe doświadczenia, rozszerzanie wiedzy i inspiracje tym, co na co dzień nieznane. Intrygująca atmosfera, piaszczyste, południowe plaże, smaki niepowtarzalnych, regionalnych potraw i piękno natury – tak można by w skrócie scharakteryzować ten rejon. Co dokładnie warto zobaczyć w Wietnamie i dlaczego możemy tam spełnić swoje największe marzenia?

DELTA MEKONGU

Popularny turystycznie region nad rzeką Mekong jest między innymi wykorzystywany pod uprawę ryżu. Znajdziemy tam świątynię Vinh Trang – bardzo ważne, buddyjskie miejsce. Od wieków przyciąga pielgrzymów, a co za tym idzie – także turystów. Posągi Buddy i bogata ornamentyka będą dla reprezentantów innej kultury ciekawym, egzotycznym przeżyciem. Docierając do tej części Wietnamu, warto skorzystać z rejsu deltą Mekongu. Po drodze możemy trafić na wysepkę, w której czeka „fabryka cukierków kokosowych” – to okazja nie tylko do zdobycia wiedzy produkcyjnej, ale też degustacji. Podczas rejsu zatrzymamy się też na innych przestrzeniach – np. wyspie, w której królują pytony i pszczoły jednocześnie. Pływanie po Mekongu zapewnia mnóstwo atrakcji ze strony gospodarzy.

HANOI – jego zwiedzanie oferuje biuro podróży. Wietnam i jego stolica

Drugie co do wielkości miasto w Wietnamie, ale właściwie najważniejsze – stolica!Biur podróżypozwala zwiedzić między innymi w miejscach, w których dzieje się najwięcej. Hanoi jest pełne prostej architektury i codziennego życia mieszkańców Wietnamu. To właśnie prostota i autentyczność obrazów pozwala dotknąć Wietnamu z wielu perspektyw, uchwycić to, co powszechne i zauroczyć się doświadczeniem innej kultury. W Hanoi można odwiedzić Świątynię Literatury i Cytadelę Cesarską, która znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

ZATOKA HA LONG

Północna część Wietnamu zaprasza do Zatoki Ha Long o powierzchni ponad 1 500 kilometrów kwadratowych. Miłośnicy natury i dzieł tworzonych przez przyrodę, zafascynują się prawie dwoma tysiącami wysepek o kształcie słupów wapiennych. Mangrowce, tropikalne lasy, rafy koralowe i woda w kolorze turkusu to obraz, który trzeba zobaczyć na własne oczy. Niezwykłym atutem zatoki Ha Long jest roślinność składająca się z ponad pięciuset gatunków. Nie brakuje też różnorodności ze świata zwierząt – obecność łasic, makaków, antylop, wiewiórek i wielu ryb zasługuje na uwagę. Podobnie jak wspomniana Cytadela Cesarska, Zatoka Ha Long jest wpisana przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa.

ANKGKOR – KAMBODŻA

Wybierając się w podróż po Wietnamie, warto skierować się do sąsiedzkiej Kambodży, w której również odnajdziemy ślady ukształtowanej kulturowo religijności – tym razem także hinduizmu. Zachwycająca ilość kamiennych budowli i bujnej roślinności to charakterystyczne cechy świątyni w kompleksie Ankgkor. Przestrzeń tego rejonu działa na różne zmysły – zapach kadzideł i powściągliwość w mowie sprzyja refleksyjnym myślom. Świątynie pochodzą z różnych okresów, m.in. starożytności i dojrzałego średniowiecza, mają różne kształty, kolory, płaskorzeźby i zdobienia. Ludzie, którzy choć raz znaleźli się w Ankgkor, wspominają to jako doświadczenie raju na ziemi. Estetyka i zakorzenienie w kulturze Wschodu pozostają na zawsze mocno w pamięci.

Podróż po Wietnamie może być dla każdego Europejczyka wyzwaniem do poszukiwania samego siebie i spełniania wszystkich marzeń. Obcowanie z inną kulturą – wejście w jej piękno i specyfikę, pozwala przewartościować codzienne sprawy i na nowo spojrzeć na to, co dotyka nas najbardziej. Kontrastowa rzeczywistość Wietnamu, inna mentalność mieszkańców i potęga przyrody, z jednej strony odciągną od rzeczywistości, którą zostawimy przed wyjazdem, z drugiej – pozwala w nią jeszcze bardziej wejść po powrocie. Z doświadczeniem świata, który przyciąga, wzrusza i poszerza horyzonty widzenia. Podróż w tak oddalone miejsce jest zawsze okazją do rozwoju osobistego i niezapomnianej przygody jednocześnie.

Previous Elegancka oprawa pracy dyplomowej
Next Meble biurowe LOBOS - do gabinetu i do sal pracowniczych

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co u stomatologa za darmo na NFZ? Sprawdź czy w Poznaniu można leczyć zęby na NFZ

Wybierasz się do stomatologa, ale nie wiesz, jakie zabiegi wykonywane są w ramach NFZ, a za jakie trzeba zapłacić? Przedstawimy, jakie zęby wyleczysz za darmo oraz jak szukać gabinetu stomatologicznego

Life&Style 0 Comments

Wakacje nad Bałtykiem hitem ostatnich lat

Bałtyk od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, nie tylko z Polski. Wynika to z faktu, że wakacje w Polsce to gwarancja bezpieczeństwa, hotele standardem nie odbiegają od tych zachodnioeuropejskich,

Life&Style 0 Comments

Debiut DJ-a i producenta – Pete Krola

19 lipca pojawił się pierwszy utwór Pete Krola. Piotr Król, bo tak nazywa się młody DJ i producent muzyczny, pochodzi z Krzycka Małego (pow. leszczyński). Długo szukał wsparcia u profesjonalistów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź