Wypożyczamy samochód w Poznaniu: formalności, ceny, na co uważać, lista popularnych wypożyczalni aut w Poznaniu

Wypożyczamy samochód w Poznaniu: formalności, ceny, na co uważać, lista popularnych wypożyczalni aut w Poznaniu

Potrzebujesz samochodu, ale nie wiesz, gdzie w Poznaniu można go wypożyczyć? Którą wypożyczalnię wybrać i na co zwrócić uwagę, zawierając z nią umowę? Bez paniki, zaraz omówimy te wszystkie kwestie.

Jaka wypożyczalnia aut w Poznaniu?

Na terenie Poznania działa kilka wypożyczalni, które jak najbardziej mogą spełnić nasze oczekiwania. Na myśl przychodzi Wypożyczalnia Samochodów Mega Tanio, która prowadzi swoją działalność w dwóch punktach w centrum i na lotnisku Ławica. Za tą agencją stoi dziesięcioletnie doświadczenie, a sprzedawcy stale przechodzą kolejne szkolenia, by móc ofiarować klientom jeszcze lepszą pomoc. Procedury są ułatwione – jak zapewnia się nas na stronie wypozyczalnia-aut24.pl/wynajem-samochodow-poznan/, w tej wypożyczalni aut możemy wynająć samochód w Poznaniu w pięć minut.

W porównaniu do tego przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem, Speed Poznań wydaje się młodzikiem – działa na rynku dopiero od kilku lat. Można jednak i tu poszukać samochodu godnego uwagi. Wypożyczalnia kładzie nacisk na stałe rozszerzanie swojej floty o jak najlepsze auta (w tym celu na bieżąco śledzi się rankingi). Przykłada też wagę do ich zróżnicowania, by klient znalazł bez trudu coś pod swój gust.

Można spróbować też w Car Net. To największa sieć wypożyczalni w Polsce. W poznańskim oddziale możemy znaleźć auta osobowe, auta klasy Premium czy pojazdy dostawcze, a wszystkie możliwie jak najnowsze – dba się tu, aby okres ich użytkowania nie przekraczał dwóch lat, po tym czasie są wymieniane na nowsze egzemplarze.

Wreszcie można zajrzeć też do 99rent. W tej wypożyczalni zwraca się dużą uwagę na elastyczność okresu wynajmu – możemy wynająć auto na okres od trzydziestu dni do dwudziestu trzech miesięcy. Do naszej dyspozycji pozostaje ponad 1200 modeli samochodów.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Poznaniu?

To oczywiście zależy od konkretnej wypożyczalni, ale generalnie najniższa cena to około dwudziestu pięciu euro za dzień. Kwota ta zależy między innymi od typu pojazdu, jaki wybierzemy, oraz od czasu wynajmu. Wbrew pozorom nie chodzi tu o to, że wynajem na dłużej siłą rzeczy musi kosztować drożej. Paradoksalnie wiele wypożyczalni oferuje zniżki klientom, którzy decydują się na dłuższy wynajem.

Jaka umowa na wynajem auta?

Żeby wynająć samochód, zawieramy umowę cywilnoprawną. Powinniśmy najpierw oczywiście uważnie ją przejrzeć. Szczególnie warto wykazać dużą ostrożność w przypadku zawierania umowy z niewielką wypożyczalnią o niewyrobionej jeszcze renomie. Można sądzić, a przynajmniej mieć taką nadzieję, że większe firmy mniej chętnie uciekałyby się do kruczków prawnych, nie chcąc zaszkodzić swojemu wizerunkowi.

Zwróć uwagę na limit kilometrów

Zanim wynajmiesz samochód koniecznie powinieneś się dowiedzieć, czy wypożyczalnia, do której się zgłosiłeś, narzuca określony limit kilometrów. Nie jest to powszechne, wiele wypożyczalni tego nie robi, ale niektóre się na taki chwyt decydują. Co jest tego powodem? Wypożyczalnia w swoich planach musi uwzględnić, co będzie działo się z samochodem do momentu, gdy zostanie on wyłączony z floty – to kwestia zachowania standardów wymiany na nowsze modele, bo auto można użytkować przez konkretny czas pod warunkiem, że nie będzie przebywać w miesiącu pewna ustalonej liczby kilometrów.

Jakie ubezpieczenie w wypożyczalni aut?

Inną ważną kwestią jest ubezpieczenie. Każdy samochód w wypożyczalni powinien być ubezpieczony od Odpowiedzialności Cywilnej, z reguły wliczony jest również podstawowy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, na przykład na wypadek przypadkowego uszkodzenia auta.

Wielu z wypożyczających wydaje się to w zupełności wystarczać, trzeba jednak mieć na uwadze, że ubezpieczenia zawarte w podstawowej cenie nie obejmują wielu przypadków, co do których nie możemy mieć przecież gwarancji, że nas nie spotkają, a których skutki mogą okazać się nader kosztowne. Dlatego warto mimo wszystko wykupić dodatkowe pakiety ubezpieczeń i nie musieć się takimi kwestiami przejmować.

Previous Czy wyszukiwarka numerów online jest legalna?
Next Tanie i szybkie łącze w Poznaniu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIE POLICJANTÓW Z GRUPY „BLOKERS”

16 października br. odbyło się kolejne doskonalenie zawodowe dla policjantów Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, wchodzących w skład nieetatowej grupy „BLOKERS’’. W szkoleniu uczestniczyli także policyjni antyterroryści. Grupa „BLOKERS”, realizuje

Kalisz 0 Comments

Zabezpieczone narkotyki za ponad milion złotych

Ponad 800 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli kaliscy policjanci. Rośliny rosły na specjalnie przygotowanej leśnej plantacji. Z zabezpieczonych krzewów mogło powstać 18 tys. porcji narkotyków, a ich szacowana wartość sięga ponad

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali oszustki działające metodą „na policjanta”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Kobiety podające się za policjantki, wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!