Za rozbój trafił do aresztu

Za rozbój trafił do aresztu

Dzielnicowy z trzcianeckiego komisariatu zatrzymał 30-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna napadł na mieszkańca Trzcianki i zabrał mu portfel. Sprawca ma już na swoim koncie podobne przestępstwo, trzykrotnie odbywał karę pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował 30-latka.

Do rozboju doszło w czwartek, 11 października br. około godziny 12.30 w Trzciance na Placu Pocztowym. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że podszedł do niego mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy usłyszał odmowę, niespodziewanie zaczął go uderzać rękoma po całym ciele powodując liczne obrażenia, po czym z kieszeni spodni skradł mu portfel wraz z dokumentami.

O zdarzeniu zostali zawiadomieni trzcianeccy policjanci. Jako pierwszy na miejscu pojawił się dzielnicowy, który widząc jak sprawca ucieka z łupem, natychmiast podjął czynności zmierzające do jego zatrzymania. W ciągu kilku minut mężczyzna był już w jego rękach. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Trzcianki. Mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Trzykrotnie odbywał karę pozbawienia wolności, w tym również za rozbój. Zakład karny opuścił w październiku ubiegłego roku. Obecnie prowadzone są przeciwko niemu postępowania dotyczące kradzieży, przywłaszczenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Zaraz po zatrzymaniu napastnik trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut za rozbój. Śledczy i prokurator wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. W piątek trzcianecki sąd przychylił się do tego wniosku i 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Za przestępstwo, które popełnił kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia. W jego przypadku kara będzie surowsza, gdyż będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

Previous Usłyszał zarzuty za handel i posiadanie narkotyków
Next Używając broni próbowali wymusić 2 miliony złotych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PONAD 200 PORCJI MARIHUANY NIE TRAFI NA RYNEK

Policjanci Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z pilskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły, który ukrywał w swoim domu ponad 200 porcji marihuany.

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Ostrów Wielkopolski – podsłuchiwano przewodniczącego RM?

W Urzędzie Miejskim w Ostrowiu Wielkopolskim wykryto urządzenie mogące służyć do podsłuchu. Tajemniczy przedmiot znaleziono w gabinecie Przewodniczącego Rady Miejskiej, podczas prac porządkowych. Urządzenie znajdowało się pod fotelem przewodniczącego Rady

Wielkopolska 0 Comments

Woźniki – zderzenie osobówki z pociągiem

Do groźnego wypadku doszło ok. godziny 8.30 na przejeździe kolejowym w Woźnikach. Na miejsce udały się 3 zastępy ratowniczo – gaśnicze i 1 specjalny. Samochód osobowy Renault Scenic zderzył się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!