Zaatakował nożem 2 osoby – został zatrzymany

Zaatakował nożem 2 osoby – został zatrzymany

W nocy 26 sierpnia br. policjant po służbie razem z kolegą próbowali zatrzymać na ulicy mężczyznę, który starał się odpiąć przypięty rower. Podczas interwencji 21-latek zranił obu mężczyzn nożem i uciekł. Trzy dni później został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald sąd zastosował wobec zatrzymanego 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 29 sierpnia br. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała dwóch osób. Do zdarzenia doszło 26 sierpnia br. w rejonie ul. Kasprzaka. Tam, w godzinach nocnych policjant będący po  służbie wraz z kolegą zauważyli, że młody chłopak próbuje odpiąć zabezpieczenie roweru. Wzbudziło to ich zainteresowanie, więc postanowili sprawdzić, czy nie jest to potencjalny złodziej.

Podeszli do mężczyzny, aby zapytać czy jednoślad jest jego własnością, a wtedy 21-latek wyciągnął nóż, ranił mężczyzn i uciekł. Świadkowie widzący to zdarzenie wezwali na miejsce służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanym.

Policjanci szybko ustalili, tożsamość mężczyzny. Podejrzewali, że mężczyzna będzie się ukrywał, ponieważ jak się okazało był już wcześniej poszukiwany do odbycia kary.

Mundurowi sprawdzali każdy sygnał mogący naprowadzić ich na sprawcę. Ostatecznie poszukiwany został zatrzymany 29 sierpnia br.  w mieszkaniu na poznańskich Jeżycach. Przebywał tam u swojej znajomej.

21-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie na utratę życia lub zdrowia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

To zdarzenie kolejny raz pokazuje, że policjantem się jest 24 godziny na dobę. Jest również przykładem, że słowa roty policyjnego ślubowania „ (…) nawet z narażeniem życia” są przez policjantów traktowane poważnie.

Previous Bezpieczna droga do szkoły
Next Fałszowali recepty by zdobyć morfinę

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Rozbita zorganizowana grupa samochodowa działająca na terenie Polski i Europy

Policjanci zatrzymali 13 osób, w tym kierującego zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów w Polsce i Europie. Szacuje się, że członkowie grupy mają związek z kradzieżami aut wartymi kilka

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

KRADLI I ROZCINALI AUTA. 5 ZATRZYMANYCH, 3 ARESZTOWANYCH

Policjanci z pleszewskiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy zajmowali się demontażem samochodów kradzionych na terenie Niemiec, Francji i Polski. Kryminalni ujawnili cztery dziuple samochodowe na terenie gm. Gołuchów i gm.

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

CBŚP z Poznania zatrzymało 7 pedofilów – efekt lipcowej publikacji wizerunków

Funkcjonariusze poznańskiego CBŚP zatrzymali 7 osób, które poprzez portale społecznościowe i komunikatory nawiązywały kontakty o charakterze seksualnym z dziećmi. Podejrzani o pedofilię zostali zatrzymani na terenie województwa lubelskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź