Zaatakował nożem 2 osoby – został zatrzymany

Zaatakował nożem 2 osoby – został zatrzymany

W nocy 26 sierpnia br. policjant po służbie razem z kolegą próbowali zatrzymać na ulicy mężczyznę, który starał się odpiąć przypięty rower. Podczas interwencji 21-latek zranił obu mężczyzn nożem i uciekł. Trzy dni później został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald sąd zastosował wobec zatrzymanego 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 29 sierpnia br. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała dwóch osób. Do zdarzenia doszło 26 sierpnia br. w rejonie ul. Kasprzaka. Tam, w godzinach nocnych policjant będący po  służbie wraz z kolegą zauważyli, że młody chłopak próbuje odpiąć zabezpieczenie roweru. Wzbudziło to ich zainteresowanie, więc postanowili sprawdzić, czy nie jest to potencjalny złodziej.

Podeszli do mężczyzny, aby zapytać czy jednoślad jest jego własnością, a wtedy 21-latek wyciągnął nóż, ranił mężczyzn i uciekł. Świadkowie widzący to zdarzenie wezwali na miejsce służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanym.

Policjanci szybko ustalili, tożsamość mężczyzny. Podejrzewali, że mężczyzna będzie się ukrywał, ponieważ jak się okazało był już wcześniej poszukiwany do odbycia kary.

Mundurowi sprawdzali każdy sygnał mogący naprowadzić ich na sprawcę. Ostatecznie poszukiwany został zatrzymany 29 sierpnia br.  w mieszkaniu na poznańskich Jeżycach. Przebywał tam u swojej znajomej.

21-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie na utratę życia lub zdrowia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

To zdarzenie kolejny raz pokazuje, że policjantem się jest 24 godziny na dobę. Jest również przykładem, że słowa roty policyjnego ślubowania „ (…) nawet z narażeniem życia” są przez policjantów traktowane poważnie.

Previous Bezpieczna droga do szkoły
Next Fałszowali recepty by zdobyć morfinę

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANI W ZWIĄZKU Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy, w bagażu należącym do 18-latki zabezpieczyli amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Kolejne porcje narkotyków znaleziono w mieszkaniu 28-letniego kaliszanina. Podejrzani w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

WYROBY TYTONIOWE I ALKOHOL BEZ AKCYZY

Poznańscy policjanci w ciągu kilku dni zlokalizowali dwa miejsca, w których znajdowały się wyroby tytoniowe oraz alkohol bez akcyzy. Nielegalny towar należał do czterech osób. Swoim działaniem narazili Skarb Państwa

Wielkopolska 0 Comments

Woźniki – zderzenie osobówki z pociągiem

Do groźnego wypadku doszło ok. godziny 8.30 na przejeździe kolejowym w Woźnikach. Na miejsce udały się 3 zastępy ratowniczo – gaśnicze i 1 specjalny. Samochód osobowy Renault Scenic zderzył się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!