ZARZUTY ZA BEZZWROTNE POŻYCZKI

ZARZUTY ZA BEZZWROTNE POŻYCZKI

Pięciu pokrzywdzonych, straty ponad 350 tys. To wynik przestępczej działalności 32-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Funkcjonariusze ds. zwalczania przestępstw gospodarczych przedstawili mężczyźnie już zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu 2016r. do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wpłynęło z miejscowej prokuratury zawiadomienie, dotyczące oszustwa na szkodę dwóch osób. Jak wynikało z przekazanych materiałów, 32-letni mieszkaniec gminy Jarocin miał pożyczyć od swoich znajomych w grudniu 2015 roku pieniądze w kwocie ponad 97 tys. zł. i do tej pory ich nie zwrócić.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. W trakcie zbierania materiałów dowodowych policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, nie są jedynymi oszukanymi przez 32-latka. Jak się okazało, mężczyzna w okresie od września 2015 r. do lipca 2016  r. pożyczył pieniądze od 5 różnych osób na łączną kwotę ponad 350 tys. zł.

32-latkowi zarzuca się, że od początku działał z zamiarem nie wywiązania się z umowy. Pieniądze pożyczał pod pozorem prowadzonej działalności gospodarczej – na zakup materiału potrzebnego do dalszej produkcji. Spłata zobowiązań miała nastąpić w krótkim terminie. Jednak do dnia dzisiejszego pokrzywdzeni nie otrzymali zwrotu żadnych pieniędzy.

Z ustaleń wynika, że 32-latek w okresie, w którym zaciągał pożyczki, nie dokonał zakupu towaru zgodnego z branżą prowadzonej przez niego działalności.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na  przedstawienie 32-latkowi zarzutów oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na łączną kwotę 352 tys. zł. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

Previous BYŁ POSZUKIWANY, POSIADAŁ NARKOTYKI
Next Poznań - Rozpoczęły się Targi Mody

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZATRZYMANY ZA FAŁSZOWANIE RECEPT

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch za posługiwanie się podrobionymi receptami, jednego za ich fałszowanie. Podejrzany wystawiał recepty na silne leki psychotropowe i przeciwbólowe. Teraz mężczyźni odpowiedzą za

Wiadomości 0 Comments

Propozycje prezentowe dla prawdziwego czyściocha

Co kupić osobie, która znana jest z nadzwyczajnej troski o higienę osobistą i jest miłośnikiem gadżetów elektronicznych? Najlepiej jakieś zaawansowane technologicznie urządzenie, które obdarowanemu pozwoli podnieść i tak już wysoko

Wiadomości 0 Comments

Tomasz Lewandowski nowym wiceprezydentem Poznania

Tomasz Lewandowski obejmie stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania od 1 sierpnia. Obecnie urzędujący wiceprezydent – Arkadiusz Stasica będzie nadal pracował na rzecz miasta, zajmie się polityką mieszkaniową działając w zarządzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź