Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jarocinie zatrzymali dwie osoby podejrzane o nabycie na terenie Belgii znacznej ilości narkotyków i przewiezienie ich do Polski. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna, mieszkańcy gminy Jarocin, w wieku 25 i 32 lat. Oboje usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 15 lat więzienia.

Policjanci z Jarocina od dłuższego czasu zajmowali się rozpracowaniem grupy zajmującej się przestępczością narkotykową. W wyniku podjętych działań i zebranego materiału wytypowali osoby podejrzewane o przywóz do Polski znacznych ilości narkotyków z terenu państw Unii Europejskiej.

10 września na jednej z ulic Jarocina funkcjonariusze namierzyli pojazd marki Mercedes, którym podróżowały osoby będące w ich zainteresowaniu. Policjanci zatrzymali znajdujące się w nim osoby tj. 25-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę. Oboje to mieszkańcy gminy Jarocin. Podczas przeszukania samochodu kryminalni znaleźli w nim znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczone środki psychoaktywne to blisko 2 kilogramy amfetaminy, marihuana oraz nieznana na tą chwilę substancja płynna. Trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 32-latka, policjanci znaleźli w jego garażu porcję środków odurzających w postaci marihuany.

Śledczy ogłosili zatrzymanym zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających  i przewozu ich z terenu Belgii do Polski. 32-latek dodatkowo usłyszał  zarzut posiadania narkotyków w miejscu zamieszkania.

12 września br. Sąd Rejonowy w Jarocinie na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Wobec kobiety został zastosowany policyjny dozór i zakazu opuszczania kraju. Podejrzanym o przemyt narkotyków grozi do 15 lat więzienia.

Previous Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu
Next Policjanci podczas wakacji zatrzymali 63 osoby poszukiwane

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska 0 Comments

IMGW – ostrzeżenie pogodowe dla Wielkopolski

Ostrzeżenie nr 38 PIB Biura Prognoz Meteorologicznych Zespołu w Poznaniu dnia 22.06.2016 r. Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/2 Obszar: województwo wielkopolskie Ważność: od godz. 13:00 dnia 23.06.2016 do godz. 18:00 dnia 26.06.2016

Wiadomości 0 Comments

Zawody strzeleckie ROMKI 2018

Na strzelnicy Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego „TARCZA 96” w Poznaniu po raz dwudziesty odbyły się Międzynarodowe Zawody Strzeleckie „ROMKI”. Imprezę uroczyście otworzył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster.

Wiadomości 0 Comments

FIKCYJNA KRADZIEŻ SAMOCHODU I ZARZUTY DLA DWÓCH OSÓB

Zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań usłyszała 42-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, która zawiadomiła leszczyńską Policję o fikcyjnej kradzieży samochodu wraz z towarem, wartego ponad 100 tysięcy złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!