Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Zarzuty i areszt za przemyt narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jarocinie zatrzymali dwie osoby podejrzane o nabycie na terenie Belgii znacznej ilości narkotyków i przewiezienie ich do Polski. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna, mieszkańcy gminy Jarocin, w wieku 25 i 32 lat. Oboje usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 15 lat więzienia.

Policjanci z Jarocina od dłuższego czasu zajmowali się rozpracowaniem grupy zajmującej się przestępczością narkotykową. W wyniku podjętych działań i zebranego materiału wytypowali osoby podejrzewane o przywóz do Polski znacznych ilości narkotyków z terenu państw Unii Europejskiej.

10 września na jednej z ulic Jarocina funkcjonariusze namierzyli pojazd marki Mercedes, którym podróżowały osoby będące w ich zainteresowaniu. Policjanci zatrzymali znajdujące się w nim osoby tj. 25-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę. Oboje to mieszkańcy gminy Jarocin. Podczas przeszukania samochodu kryminalni znaleźli w nim znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczone środki psychoaktywne to blisko 2 kilogramy amfetaminy, marihuana oraz nieznana na tą chwilę substancja płynna. Trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 32-latka, policjanci znaleźli w jego garażu porcję środków odurzających w postaci marihuany.

Śledczy ogłosili zatrzymanym zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających  i przewozu ich z terenu Belgii do Polski. 32-latek dodatkowo usłyszał  zarzut posiadania narkotyków w miejscu zamieszkania.

12 września br. Sąd Rejonowy w Jarocinie na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Wobec kobiety został zastosowany policyjny dozór i zakazu opuszczania kraju. Podejrzanym o przemyt narkotyków grozi do 15 lat więzienia.

Previous Skradł autolawetę, aby wydostać swój samochód z rowu
Next Policjanci podczas wakacji zatrzymali 63 osoby poszukiwane

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień

Radni Leszna chcą, by w wieży ciśnień, przy ul. Poniatowskiego powstało Leszczyńskie Centrum Naukowe. Wsparli też starania o dofinansowanie adaptacji budynku ze środków Unii Europejskiej. Wieża ciśnień należy do Miejskiego

Wiadomości 0 Comments

Oszustwo na legendę z happy endem

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował oszukać starszą panią na blisko 20 tys. złotych, podając się za funkcjonariusza Policji. Dzięki czujności pracownicy placówki bankowej, mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę

Poznań 0 Comments

Poznań – od dziś nie kursują tramwaje na odcinku ul. Głogowskiej

Zakończył się remont zwrotnicy na skrzyżowaniu Głogowska / Hetmańska oraz roboty na ul. Hetmańskiej. Prace rozpoczęły się natomiast przy zajezdni na ul. Głogowskiej. Zmiany w komunikacji miejskiej potrwają do 24

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!