ZŁOTÓW – WRACAŁ Z IMPREZY. PO DRODZE UKRADŁ SAMOCHÓD

Za kradzież pojazdu i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał 33-latek z gminy Złotów. Młody mężczyzna wracając piechotą „z zakrapianej imprezy” u swoich znajomych, odczuł nagłą potrzebę skorzystania z samochodu choć nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. W tym celu ukradł zaparkowanego na jednym z parkingów volkswagena. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

25 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki pełniąc służbę w Złotowie na ul. Kolejowej zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca miał widoczne problemy z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie ruchu. Policjanci postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego sposobu jazdy kierowcy i niezwłocznie zatrzymali go do policyjnej kontroli drogowej. Przyczynę bardzo szybko wskazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprawdzenie osoby w policyjnych systemach teleinformatycznych. Okazało się, że mieszkaniec Złotowa miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu oraz nigdy nie posiadał prawo jazdy. Nerwowe zachowanie mężczyzny oraz wymijające odpowiedzi dotyczące samochodu którym się poruszał wskazywały na to, że to niejedyne przestępstwo, którego mógł dopuścić się 33-latek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli więc pojazd, którym kierował mieszkaniec Złotowa na policyjnym parkingu. Ten wątek prowadzonych przez złotowskich policjantów czynności został rozwiązany następnego dnia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zgłosiła się prawowita właścicielka volkswagena. Mieszkanka Złotowa poinformowała, że w nocy z terenu parkingu przy ul. Obrońców Warszawy w Złotowie ktoś dokonał kradzieży jej samochodu. Kobieta była bardzo roztrzęsiona całą sytuacją. Szybko jednak uspokoiła się słysząc, że policjanci złotowskiej jednostki zatrzymali już sprawcę kradzieży a jej samochód znajduje się na policyjnym parkingu.

Zatrzymany 33-latek usłyszał już zarzuty, wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie za kradzież pojazdu i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości bez wymaganych uprawnień grozi do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że ukradł volkswagena, ponieważ miał nieodpartą ochotę pojeździć samochodem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Previous Jak zorganizować posiłki dla pracowników w firmie?
Next KROTOSZYN - ARESZT DLA MĘŻCZYZNY DZIAŁAJĄCEGO METODĄ "NA POLICJANTA"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNA ESKORTA RODZĄCEJ KOBIETY

Poznański policjant – przewodnik psa służbowego pomógł rodzącej kobiecie błyskawiczne dotrzeć do szpitala. To już kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Do zdarzenia doszło 16 maja br. około godz.

Kalisz 0 Comments

Kalisz – CBŚP: Biznesmen zgodził się na haracz, szantażyści zażądali 10 razy więcej

O tym, że zgoda na zapłatę haraczu to tylko początek lawiny żądań, przekonał się biznesmen z Kalisza. Do przedsiębiorcy zgłosiła się kobieta, która chciała przeprowadzić rozmowę biznesową. Podczas spotkania nagle

Wiadomości 0 Comments

ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNYCH ILOŚCI NARKOTYKÓW

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę posiadającego znaczne ilości narkotyków. 18-letni mieszkaniec Leszna, w piwnicy przynależącej do swojego mieszkania, przechowywał blisko 400 tabletek ekstazy oraz prawie 50 gramów amfetaminy. Sąd Rejonowy w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź