Poznań – konferencja naukowców przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki

Poznań – konferencja naukowców przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki

Wczoraj w Poznaniu rozpoczęła się dwudniowa konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polską Akademię Nauk. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Konferencja jest częścią cyklu spotkań organizowanych przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki pn.: „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”. Kongres odbędzie się w Krakowie.

Naukowcy chcą odpowiedzieć sobie na pytanie, jak podnieść poziom polskiej nauki. Wyznaczono już główny kierunek działań –  koncentrację na jakości twórczości naukowej, zamiast na ilości.

– Na uczelniach na całym świecie toczy się walka o zasoby ludzkie. Nie możemy pozwolić na to, aby polscy najambitniejsi studenci i najlepsi badacze wyjeżdżali w poszukiwaniu doskonałości naukowej zagranicę. W warunkach globalnej konkurencji musimy kierować się przekonaniem, że tylko najlepszy jest wystarczająco dobry – stwierdził minister Jarosław Gowin.

Obecna dyskusja ma pomóc ustalić jak administracja państwowa oraz środowiska akademickie mogą współdziałać, by doprowadzić do zwrotu polskiej nauki ku badaniom przełomowym, zarówno podstawowym, jak i stosowanym.

 

Źródło: www.nauka.gov.pl

Fotografia: uw.gov.pl

Previous POLICJA POSZUKUJE ZAGINIONEGO MĘŻCZYZNY
Next BYŁ POSZUKIWANY, POSIADAŁ NARKOTYKI

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Prezydent Jaśkowiak przyznaje – będzie walczył o Poznań z całą Europą

„Razem powalczmy dla Poznania w rowerowej rywalizacji miast!” – tak na facebook’owym profilu, prezydent Jaśkowiak zachęca Poznaniaków do wzięcia udziału w Cycling Challenge. Cycling Challenge to wyzwanie stawiane przed mieszkańcami

Poznań 0 Comments

Aerofestival – będą dodatkowe autobusy

MPK informuje, że z okazji odbywającej się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja 2016 r. na lotnisku Ławica imprezy Aerofestival 2016 uruchomione zostają dodatkowe linie autobusowe: Linia 131

Poznań 0 Comments

Biegacze świętują Sylwestra nad poznańską Maltą

Dziś w południe biegacze spotkają się nad jeziorem Maltańskim, by wziąć udział w 33 Międzynarodowym Biegu Sylwestrowym im. Ryszarda Burgiela. Kto nie zapisał się w wyznaczonym terminie, a chciałby dołączyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź