Poznań – blisko 100 straganów i weekendowe imprezy na Jarmarku Świętojańskim
W sobotę Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak przekazał klucze do bram miasta zastępcy prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Antoniemu Odzimkowi.
Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła obecność reprezentantów poznańskich cechów, członków Bractwa Kurkowego oraz Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania.
Po wystrzałach armatnich i confetti, rozpoczęła się parada, w której wzięły udział Bamberki, zespół Góra Trolla, szczudlarze. Nie mogło zabraknąć poznańskich koziołków.
– Poznań słynie z kilkusetletnich tradycji kupieckich, od wieków jest uważany za centrum wymiany kulturalnej i handlowej Wielkopolski – mówił prezydent Jaśkowiak. – Jarmark Świętojański jest tego symbolem. Tak licznie zgromadzona publiczność rozwiewa wątpliwości, tradycja jarmarczna w mieście jest ciągle żywa.
Stragany na Starym Rynku będą czynne codziennie od 10:00 do 21:00 lub do ostatniego klienta. Oprócz wyrobów rzemieślniczych i rękodzieła, na jarmarku można kupić towary z całego świata, czy skosztować tradycyjnych i egzotycznych potraw.
W weekendy będziemy świadkami a Starym Rynku będą się odbywały koncerty, warsztaty i widowiska artystyczne, najczęściej nawiązujące do Nocy Kupały.
Święto kupców potrwa do 26 czerwca.
Źródło: www.poznan.pl
fotografia tytułowa oraz fotografia Prezydenta Poznania – www.poznan.pl
pozostałe fotografie: H. Balcerek
Może to Ci się spodoba
Asysty wojskowej nie będzie, ale jest ogromny plus sporu o nią
Prezydent Jacek Jaśkowiak wystąpił w poniedziałkowym programie Tomasza Lisa. Spór, który toczył się wokół asysty wojskowej na obchodach 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56 wydaje się zakończony. Prezydent oznajmił, że asysty
Leszno w hołdzie Bohaterom Poznańskiego Czerwca ’56
Leszczyński samorząd upamiętni 60. rocznicę Czerwca’56. Miasto odda hołd bohaterom społecznego zrywu przeciw komunistycznej władzy. 28 czerwca br. o godz. 6.30 na terenie miasta uruchomione zostaną wszystkie syreny alarmowe. Emitować
Trwa poszukiwanie sprawcy fałszywego alarmu bombowego w Poznaniu
Policjanci z Poznania prowadzą czynności identyfikacyjne w związku z fałszywym alarmem bombowym, do którego doszło 5 kwietnia br. w Urzędzie Miasta w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956 r. Nieznany
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!