10 kroków by zacząć biegać

10 kroków by zacząć biegać

Jego cechy charakterystyczne to lekka zadyszka, spocone czoło i szybkie spojrzenia na zegarek. Mówi o rekordach życiowych, startach i podbiegach, strefach tętna, zakresach i innych tematach, co wprowadza zamieszanie w świecie niebiegowym. Uśmiecha się po przebiegnięciu pięciu kilometrów, mimo że przez ostatnie kilka minut miał najwyższe tętno. Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć ostatnich zdań, a mimo to chcesz wiedzieć, jak zacząć biegać, ten tekst Ci pomoże.

1. Zacznij

Zaplanuj swój pierwszy trening. Ciężko jest wyjść z domu i zrobić trening. Nie martw się o to, czy dasz radę, czy sąsiedzi będą pod wrażeniem, że biegasz wokół bloku. Wyjdź z domu i biegnij. To jest Twój czas.

2. Wybierz miejsce

Na pierwszą sesję treningową wybierz park, las lub inny obszar, w którym możesz być aktywny. Trasa powinna być jak najbardziej płaska, bez wzniesień. Im piękniejsza okolica, tym przyjemniej będzie Ci się biegało.

3. Wybierz odpowiedni strój

Nie musisz zakładać drogich ubrań do biegania. Na początek wystarczy t-shirt i spodenki wykonane z materiałów szybko odprowadzających wodę. Powinieneś ubrać się tak, aby wychodząc z domu czuć lekki chłód. Zasadę tę można również zastosować do ubierania się tak, jakby było o +10° Celsjusza cieplej niż jest. Jest to sprawa indywidualna, dlatego warto znaleźć własne rozwiązania.

4. Odpowiednie buty

Buty do biegania mogą być drogie, szczególnie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie biegali. Na początek wystarczą wygodne buty sportowe. W miarę jak pasja będzie rosła, przyjdzie czas na inwestycję w odpowiednie buty do biegania.

5. Brak oczekiwań

Oczekiwania nie są dobre jak na pierwszy trening. Ciesz się pierwszą milą i poznaj siebie lepiej. Z czasem nauczysz się swojego tempa i możliwości swojego ciała i będziesz w stanie zrobić więcej.

6. Rozgrzewka

Zanim zaczniesz biegać, rozgrzej się przez kilka minut, aby przygotować mięśnie i przygotować się do treningu. Aby zmniejszyć ryzyko kontuzji, wykonaj kilka podskoków, skłonów, krążenia ramion lub innych ćwiczeń.

Sprawdź: 7 napojów, które pomogą Ci uzupełnić energię po treningu

7. Zapomnij o zegarku

Zegarek nie powinien być noszony podczas kilku pierwszych biegów. Powinieneś utrzymywać stałe tempo, abyś mógł rozmawiać i oszczędzać siły. Poczujesz poczucie niedosytu, co pomoże Ci zmotywować się do kolejnych treningów.

8. Wdech i wydech

wdech lub wydech następują automatycznie. Możemy jednak kontrolować nasz oddech podczas biegu. Kiedy rozpoczynasz treningi, zwolnij i wydłuż wdech, używając nosa. Wydech wykonuj ustami. Aby uspokoić tętno, zwolnij i wydłuż wdech nosem.

9. Naucz się swojego tempa

To normalne, że na początku szybko się męczysz. Aby zwolnić tętno, możesz chodzić lub oddychać powoli. Jeśli poczujesz się lepiej, możesz zacząć znowu biegać w wolniejszym tempie, a potem w razie potrzeby wrócić do chodzenia.

10. Znajdź grupę biegową

Istnieje wiele grup, które mogą pomóc Ci zacząć, podzielić się swoją wiedzą i zaoferować wsparcie. Pomoże Ci to nawiązać nowe znajomości i da motywację do treningu.

Pamiętaj, że robisz to dla siebie. Bieganie może pomóc Ci utrzymać formę, poprawić stan zdrowia i uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych. Po treningu łatwiej jest jasno myśleć i podejmować produktywne decyzje. To może mieć realny wpływ na Twój dzień.

Previous Sprawdzone zabiegi odmładzające dla skóry dojrzałej
Next Jak rozpoznać 11 najpopularniejszych stylów wnętrzarskich

Może to Ci się spodoba

Piotr Krysman, strażak z poznańskiej komendy – Mistrzem Polski PSP w kolarstwie szosowym

Otwarte Mistrzostwa Polski PSP w Kolarstwie Szosowym, które odbyły się w ramach wyścigu szosowego „Korona Kocich Gór – Skotniki 2016” przyniosły zwycięstwo poznańskiego strażaka Piotra Krysmana z z poznańskiej komendy.

IV Regaty Smoczych Łodzi w Pile

10 osad z Piły wzięło udział w IV Regatach Smoczych Łodzi, które odbyły się 19 czerwca. Drużyny walczyły o przechodni Puchar Prezydenta Miasta Piły. Puchar trafił w ręce zawodników RADER

Maciej Makuszewski czwartym wzmocnieniem Lecha

Maciej Makuszewski został na rok wypożyczony do Lecha Poznań. Kolejorz ma prawo pierwokupu zawodnika. – Mam nadzieję, że to będzie piłkarz nie tylko dorzucający asysty, ale też strzelający bramki –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź