Poznańska lekarka leci do Nepalu pomagać chorym. Pomóż w akcji!

Poznańska lekarka leci do Nepalu pomagać chorym. Pomóż w akcji!

Lekarka pracująca w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu wiosną wyrusza do Katmandu pomagać chorym i zdobywać doświadczenie u boku medycznych autorytetów. To doświadczenie Anna ma nadzieję wykorzystywać w pracy po powrocie do kraju. Mimo młodego wieku wiele już osiągnęła. Przed nią kolejny ważny cel, pomóżmy jej w jego realizacji!

 

Kim jest Anna Kołodziejska?

Anna Kołodziejska ma 26 lat. Praca chirurga to dla niej ważne wyzwanie, ale nie jedyne. Oprócz medycyny pasjonuje ją sport, jest m.in. brązową medalistką Mistrzostw Europy w kickboxingu i srebrną medalistką Mistrzostw Polski w boksie. Pokonuje kilometry na rowerze, lata paralotnią, uprawia wspinaczkę wysokogórską.

 

 

Jej pasją są podróże. Swoja przygodę w Azji opisała w książce „Gruzja welocypedem”. Poza tym Anna prowadzi bloga poświęconego medycynie, jest też autorką eksperckich artykułów w czasopiśmie „Służba zdrowia”.

Polak potrafi – jak wesprzeć poznańską lekarkę?

Do pracy w Katmandu Annę zaprosił dr Shankar Man, ekspert o światowej renomie w dziedzinie leczenia oparzeń i rozszczepów podniebienia. Mimo, że specjalizację kończył w USA to powrócił do Nepalu, by tam leczyć ubogie dzieci. Za swą prace uhonorowany przez Dalai Lamę, otrzymał również nagrodę „World of Children”.

Polska lekarka wierzy, że będzie pomocna zarówno w szpitalu, jak i podczas wyjazdów w teren, gdy każda para rąk jest na wagę złota. Anna chce uczuć się operowania rozszczepów podniebienia, leczenia oparzeń oraz wykonywania przeszczepów skóry.

Koszt wyjazdu do Katmandu oraz utrzymania na miejscu to 6,5 tys. zł. Zbiórkę funduszy niezbędnych, aby zrealizować cel rozpoczęła na portalu PolakPotrafi – Polska lekarka w Nepalu. Każdy, kto wesprze Annę w jej ambitnym planie może liczyć na wdzięczność i nagrodę.

Jak zapowiada lekarka, po zakończeniu jej podróży powstanie książka „Chirurgica w Nepalu”.

– Jestem przekonana, że swoimi dotychczasowymi osiągnięciami udowodniłam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie zamierzam jednak spocząć na laurach – idę śmiało dalej po marzenia – zapewnia Anna Kołodziejska i obiecuje, że każdy, kto wyciągnie pomocną dłoń otrzyma nagrodę.

 

Previous CBŚP z Poznania zatrzymało 7 pedofilów - efekt lipcowej publikacji wizerunków
Next Japończycy chcą współpracować z Poznaniem

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Polscy mężczyźni dopiero uczą się, czym jest moda

Macademian Girl uważa, że polscy mężczyźni powinni z większą odwagą podchodzić do kwestii ubioru. Jej zdaniem Polacy dopiero uczą się mody i nie potrafią wyrażać siebie poprzez strój. Za stylowych mężczyzn blogerka

Life&Style 0 Comments

Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Detoksykacja alkoholowa to zestaw środków mających na celu usunięcie toksycznych substancji z organizmu człowieka. Dzięki temu objawy odstawienia są znacznie lżejsze, a praca narządów wewnętrznych i układów normalizowana. Uzupełniany jest

Life&Style 0 Comments

Kilka słów o tym, jak dbać o wzrok i zdrowie oczu

Narząd wzroku jest jednym z najbardziej skomplikowanych układów w ciele człowieka. Każdej sekundy oczy przetwarzają setki ważnych informacji, dzięki którym nasze funkcjonowanie staje się prostsze. Bez zmysłu wzroku codzienna egzystencja

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź