Skoki spadochronowe w tandemie- przyjemność nawet dla osób niepełnosprawnych!

Skoki spadochronowe w tandemie- przyjemność nawet dla osób niepełnosprawnych!

Niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w spełnianiu swoich marzeń i celów. Nigdy nie można się poddawać. Trzeba walczyć o swoje marzenia.  Jeśli Twoim marzeniem zawsze był skok ze spadochronu zrób to.

Skok tandemowy wykonywały nawet osoby które miały paraliż dolnej części ciała. Ważne aby nie mieć poniższych przeciwwskazań:

  • choroby układu oddechowego

  • wrodzona łamliwość kości

  • waga przekraczająca 100 kg

  • epilepsja

  • wzrost mniej niż 130 cm

  • niestabilność kręgosłupa

  • choroby serca oraz układu krwionośnego

Jeśli nie cierpisz na te dolegliwości jesteś na najlepszej drodze do skoku.

Skok spadochronowy to stresująca czynność dla wielu ludzi. Jak zachować zimną krew podczas skoku? Będąc w sytuacji przed skokiem, skoczek może doświadczyć zarówno obawy i napięcia, jak również ekscytacji. Czasem powoduje to zakłócenie psychiki i działalności ruchowej. Może to być powodem braku podzielności uwagi. Wówczas może dojść do nieprawidłowej oceny sytuacji, niezdecydowania. Stres bywa paraliżujący. Gdy pojawi się stres trzeba koniecznie zachować spokój i z konsekwencją realizować podjęte wcześniej decyzje.

Skoki spadochronowe w tandemie są o tyle łatwiejsze od klasycznego skoku spadochronowego, że z pasażerem leci instruktor. To on pełni rolę pilota w tandemie. Jest spięty z pasażerem uprzężą. Na swoich plecach ma spadochron i automat dla pełnego bezpieczeństwa. To właśnie pilot podejmuje decyzje podczas skoku, on ma wysokościomierz i wie w którym dokładnie momencie należy rozłożyć spadochron.

Na pilocie można w pełni polecać. Jest to osoba która odbyła setki, a nawet tysiące skoków. Ma wszystkie niezbędne do skoków dokumenty. Ma ważne świadectwo kwalifikacji skoczka spadochronowego. oraz ważne uprawnienia instruktorskie lub ważną licencję skoczka spadochronowego zawodowego w połączeniu z ważnym uprawnieniem instruktorskim.

Pasażer w tandemie nie musi mieć ukończonych żadnych szkoleń. Przechodzi on jedynie przed samym skokiem instruktaż bezpieczeństwa, który dotyczy momentu wyskoku, swobodnego spadania oraz lądowania. Na cały skok razem z poprzedzającym go szkoleniem warto zarezerwować sobie około 3 godzin. Na miejscu są przeważnie miejsca gdzie można zjeść ciepły posiłek.

Lot samolotem na odpowiednią wysokość nie przekracza kwadransa. Po wyskoku następuje swobodne spadanie, które trwa w zależności od wysokości – minutę, gdy skaczemy z pułapu 4000metrów, bądź ok 30 sekund, gdy skok został oddany z wysokości 3000 metrów. Mianem swobodne spadanie określa się czas jaki upłynął od momentu wyskoku do momentu otwarcia spadochronu. Jest to bardzo intensywna minuta. W tym czasie wydzielają się ogromne ilości adrenaliny. Następnie pilot posiadający wysokościomierz na odpowiednim pułapie otwiera spadochron. Dla wielu osób ten moment jest kluczowy. Uczucie bezpieczeństwa dzięki rozłożonemu spadochronowi jest nie do opisania. Powolne i łagodne opadanie trwa jeszcze kilka minut po czym następuje moment lądowania. Ten również z reguły przebiega bezkolizyjnie. Na tym kończy się skok tandemowy. Jeśli wcześniej wykupiliśmy dodatkową usługę wideofilmowania to zostanie nam jeszcze dodatkowa pamiątka oprócz własnych wspomnień. Nagranie można pokazać rodzinie i znajomym.

Skoki spadochronowe w tandemie oferuje ośrodek Skydive mający swoją bazę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Ponadto ośrodek ten organizuje skoki w takich miastach jak Przasnysz, Gliwice oraz Pruszcz Gdański.

Previous Piotr Matuszewski z Kalisza - pierwszy w historii Polski mistrz Europy juniorów w tenisie
Next Pierwsza pula wejściówek dla wielbicieli Krystyny Jandy rozdana

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Popełniam ten grzech i jem słodycze. Uwielbiam zwłaszcza czekoladę

Modelka uwielbia słodycze i nie odmawia sobie przyjemności ich jedzenia. Lubi zwłaszcza czekoladę – zarówno w tradycyjnej postaci w tabliczce, jak i w charakterze dodatku do innych słodkości. Modelka twierdzi, że po zjedzeniu czekolady

Life&Style 0 Comments

Zanieczyszczone powietrze sprzyja otyłości?

Mamy obecnie do czynienia z prawdziwą epidemią otyłości, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Nasz kraj nie ma w tym kontekście powodów do dumy. Według alarmującego raportu Instytutu Żywności i Żywienia,

Life&Style 0 Comments

Ochrona wnętrz przed słońcem. Rolety, żaluzje, markizy – co wybrać?

Choć większość ludzi uwielbia słońce, nie można nie zgodzić się z tym, że w nadmiarze potrafi być ono wyjątkowo dokuczliwe. Łatwo można się o tym przekonać zwłaszcza w pomieszczeniach, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź