CBŚP z Poznania zatrzymało 7 pedofilów – efekt lipcowej publikacji wizerunków
Funkcjonariusze poznańskiego CBŚP zatrzymali 7 osób, które poprzez portale społecznościowe i komunikatory nawiązywały kontakty o charakterze seksualnym z dziećmi. Podejrzani o pedofilię zostali zatrzymani na terenie województwa lubelskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego oraz śląskiego. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.
Zatrzymania są wynikiem lipcowej publikacji wizerunków 9 podejrzanych o przestępstwa pedofilskie mężczyzn. Po upublicznieniu fotografii ujawniano kolejne osoby rozpowszechniające pornografię z udziałem dzieci.
Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP, ofiary pedofilów wyszukiwane za pośrednictwem internetowych forów i portali społecznościowych użytkowanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Poznane dzieci mężczyźni nakłaniali do rozbierania się i wykonywania czynności o charakterze seksualnym. Pedofile wymieniali się pozyskanymi materiałami za pośrednictwem specjalnych kanałów przesyłu danych i poczty elektronicznej.
Funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, dyski przenośne, płyty CD i DVD z materiałami o treści pedofilskiej. Dotychczas zatrzymano 22 podejrzanych.
Źródło: CBŚP
Może to Ci się spodoba
POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONE AUTO ZA BLISKO 300 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej w Koninie zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota Land Cruiser, którą podróżował 37-letni obywatel Estonii. Już na pierwszy rzut oka dokumenty, które
KRYMINALNI ZDJĘLI Z RYNKU PONAD 1000 PORCJI AMFETAMINY
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli ponad 1000 porcji substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki,
KOLSCY POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ
Kolscy policjanci pionu kryminalnego zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie jednej z posesji gminy Grzegorzew. Funkcjonariusze odkryli dwa częściowo zdemontowane samochody i mnóstwo części pochodzących z kradzionych pojazdów. Policjanci
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!