POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 100 TABLETEK EKSTAZY

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 100 TABLETEK EKSTAZY

Kara nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi powiatu jarocińskiego zatrzymanemu przez kaliskich policjantów. 19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środków odurzających. Decyzją prokuratora młody mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Do zatrzymania doszło 5 maja br. na terenie Kalisza. W trakcie przeszukania pojazdu marki Rover, którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego policjanci odkryli środki odurzające. Łącznie zabezpieczono 103 tabletki ekstazy oraz ponad 3 gramy marihuany.

Ponadto w trakcie czynności funkcjonariusze odnaleźli w aucie wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe w ilości blisko 400 sztuk. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota ponad 3 tysięcy złotych.

19-latek został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, doprowadził do przedstawienia mu zarzutów posiadania oraz udzielania środków odurzających innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mieszkaniec powiatu jarocińskiego musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami, bowiem zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za czyn którego się dopuścił grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

W powyższej sprawie Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo.

Previous PAMIĘCI POMORDOWANYCH POLICJANTÓW II RP WOJEWÓDZTWA POZNAŃSKIEGO
Next „MAJÓWKA U ZAMOJSKICH” – RODZINNY FESTYN Z BEZPIECZEŃSTWEM W TLE

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale

ZUCHWAŁY ZŁODZIEJ PALIWA ZATRZYMANY

Słupeccy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali złodzieja, który wielokrotnie kradł paliwo na jednej z miejscowych stacji. Przyjeżdżał tankować różnymi samochodami, do których zakładał wcześniej ukradzione tablice rejestracyjne, po czym nie

Wiadomości

Kalisz – CBŚP: Biznesmen zgodził się na haracz, szantażyści zażądali 10 razy więcej

O tym, że zgoda na zapłatę haraczu to tylko początek lawiny żądań, przekonał się biznesmen z Kalisza. Do przedsiębiorcy zgłosiła się kobieta, która chciała przeprowadzić rozmowę biznesową. Podczas spotkania nagle

Wielkopolska na Sygnale

OSZUKAŁ FIRMĘ NA PONAD 250 TYS. ZŁ

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim doprowadzili do zakończenia przestępczego procederu 45-letniego mieszkańca województwa lubuskiego. W przeciągu kilkunastu miesięcy oszukał on firmę,