POZNAŃ Z PIERWSZĄ ROWEROWĄ DROGÓWKĄ

POZNAŃ Z PIERWSZĄ ROWEROWĄ DROGÓWKĄ

Policjanci z poznańskiej drogówki jako pierwsi w Polsce pełnią służbę na rowerach. W centrum Poznania funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców szczególnie tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa.

Policyjni rowerzyści z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczęli pracę jeszcze w kwietniu, ale ze względu na wyjątkowo kiepską pogodę dopiero teraz można ich zobaczyć na poznańskich ulicach. Jest to pierwszy rowerowy patrol drogówki w Polsce.

Do pełnienia patroli rowerowych policjanci zgłaszali się sami. Zostali wybrani spośród wielu chętnych. Czterech funkcjonariuszy – dwóch policjantów i dwie policjantki można zobaczyć na ulicach Poznania, tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa. Patrole są najczęściej mieszane – policjant i policjantka.

Do ścisłych zadań policjantów należy zwracanie uwagi zwłaszcza rowerzystom, ale także pieszym i kierowcom, aby zachowywali się wobec siebie kulturalnie i stosowali się do obowiązujących na drodze przepisów.

Już teraz policyjni rowerzyści są dobrze odbierani przez mieszkańców, którzy ochoczo podchodzą do policjantów i zadają im dużo pytań o ich służbę , przepisy i same rowery.  Niewykluczone, że do czwórki funkcjonariuszy dołączą jeszcze kolejni funkcjonariusze.

Previous KOLEJNA ESKORTA RODZĄCEJ KOBIETY
Next POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WCHODZĄC NA ZAMARZNIĘTY ZBIORNIK WODNY ZAWSZE RYZYKUJESZ

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2017” policjanci Wydziału Prewencji kontrolują rejony zbiorników wodnych, tłumacząc dzieciom i ich opiekunom, jakie konsekwencje może mieć chodzenie po zamarzniętych rzekach i stawach. W trakcie

Wiadomości 0 Comments

Jak leczyć alkoholizm?

Jak leczyć alkoholizm Wszystko, co powinieneś wiedzieć. Przezwyciężenie alkoholizmu jest trudne. Osoba uzależniona musi zdać sobie sprawę z tego, że wyrządza krzywdę sobie i swojej rodzinie. Czas potrzebny na leczenie

NARKOTYKI UKRYŁ W SAMOCHODZIE

Patrolowcy z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z amfetaminą i tabletkami ectasy. Część narkotyków ukryta była w pojeździe, w którym znajdowali się mężczyźni. Grozi im do 3

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź