Co na podłogę? Przegląd możliwości

Co na podłogę? Przegląd możliwości

Wybór podłogi to jeden z ważniejszych elementów urządzania wnętrz. To inwestycja, która musi być przemyślana, ponieważ ma służyć na dłużej – podłogę ciężko wymienić po miesiącu użytkowania. Podczas wybierania podłogi warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Drewno jest jednym z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze rodzaje podłóg drewnianych.

Parkiet tradycyjny

Parkiet to zdecydowanie gwiazda wśród rozwiązań podłogowych. Drewniane klepki najlepiej prezentują się nie tylko w klasycznych, tradycyjnych wnętrzach, ale również w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Zadbane parkiety są bardzo estetyczne i nadają wnętrzom elegancji. Klepki parkietowe stwarzają możliwość ułożenia na podłogach wzorów takich jak cegiełka czy jodełka. Zdecydowaną zaleta parkietów jest ich długowieczność. Podniszczone parkiety można nawet kilkukrotnie cyklinować, bez obawy o uszkodzenie. Parkiety mają też wadę – z biegiem lat klepki mogą ulegać luzowaniu i kurczeniu się. W efekcie powstają nieestetyczne szczeliny. Niejednokrotnie parkiety ratuje się, ściągając i układając je ponownie.

Parkiet tradycyjny to najdroższe rozwiązanie pokrycia podłogi nie tylko ze względu na cenę samych klepek, ale również koszt ich ułożenia, a także konserwacji.

barlinek

Drewniane panele podłogowe

Podłogowe panele drewniane to najszerzej i najłatwiej dostępne rozwiązania na podłogę. Pokrycie to jest znacznie tańsze od parkietu, a posiada wiele atutów których nie ma parkiet. Dodatkową korzyścią drewnianych desek warstwowych, jest także łatwość ich montażu, a co za tym idzie niższe koszty wykonania całej podłogi. Ogromny wybór wzorów i kolorów gwarantuje, że dobierzemy prawdziwie naturalną podłogę do każdego rodzaju wnętrza.

Największą zaletą drewnianych paneli podłogowych jest ich odporność na uszkodzenia, a także łatwość codziennej pielęgnacji. Pozwala to utrzymać estetyczny wygląd na bardzo długi czas. Panele warto kłaść na specjalne maty wyciszające, aby zminimalizować charakterystyczny dźwięk, który pojawia się podczas użytkowania takiej podłogi.

Podłogi z desek, szczególnie trójwarstwowych, nie będą się rozchodziły nawet w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności i temperaturze. Stąd też wynika uniwersalność tego typu pokrycia podłogi. Gdy wybierzemy podłogę z desek drewnianych, nie grożą nam zatem szczeliny jak w przypadku „pracującego” parkietu.

Wybierając materiał na podłogi warto zapoznać się z produktami firmy Barlinek. Na stronie producenta znaleźć można wiele rodzajów, wzorów oraz kolorów podłogi. Bogata oferta pozwoli na wybranie najodpowiedniejszego materiału do każdego wnętrza, co pozwoli nadać mu indywidualny charakter i estetyczny wygląd na długi czas. Producent na stronie internetowej, przedstawił również narzędzie zwane aranżatorem, który na pewno ułatwi wybór osobom niezdecydowanym.

Previous LUX MED inwestuje w markę PROFEMED. Uruchamia placówkę w Poznaniu i planuje kolejne otwarcia
Next Drążki, półki i lustra. Jak właściwie zaprojektować garderobę?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kilka słów o tym, jak dbać o wzrok i zdrowie oczu

Narząd wzroku jest jednym z najbardziej skomplikowanych układów w ciele człowieka. Każdej sekundy oczy przetwarzają setki ważnych informacji, dzięki którym nasze funkcjonowanie staje się prostsze. Bez zmysłu wzroku codzienna egzystencja

Life&Style 0 Comments

Skoki spadochronowe w tandemie- przyjemność nawet dla osób niepełnosprawnych!

Niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w spełnianiu swoich marzeń i celów. Nigdy nie można się poddawać. Trzeba walczyć o swoje marzenia.  Jeśli Twoim marzeniem zawsze był skok ze spadochronu zrób

Life&Style 0 Comments

Zanieczyszczone powietrze sprzyja otyłości?

Mamy obecnie do czynienia z prawdziwą epidemią otyłości, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Nasz kraj nie ma w tym kontekście powodów do dumy. Według alarmującego raportu Instytutu Żywności i Żywienia,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź