Na Enter Enea Festival 2016 wystąpi radio.string.quartet

Na Enter Enea Festival 2016 wystąpi radio.string.quartet

Dziś rozpoczęła się VI edycja Enter Enea Festival, dwudniowego, muzycznego spotkania w plenerze, w repertuarze dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Koncerty odbywają się nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z kameralną ekskluzywnością wynikającą z bliskiego kontaktu z artystami, a przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Dzisiejszego wieczoru wysłuchamy pierwszego koncertu nowego tria Leszka Możdżera, który wystąpi z Diterem Ilgiem i z Erickiem Allenem. Drugiego dnia damy się uwieść wirtuozerii kwartetu smyczkowego z Wiednia.

radio.string.quartet – improwizacja, kreatywność, dynamika

Radio.string.quartet tworzy oryginalną muzykę, odważnie przekraczając granice między muzyką klasyczną, popularną a jazzem. Perfekcyjna improwizacja, wirtuozeria, kreatywność w ich grze od lat zachwycają publiczność i krytyków. Czwórka znakomitych muzyków z całego świata, z dużą swobodą wnosi do granych kompozycji własne pomysły muzyczne i różnorodną tożsamość kulturową. W tym znaczeniu międzynarodowi muzycy – Austriacy: Mallinger i Jenner, Chorwatka Valcic i Tajwanka Liao postrzegają siebie jako protagonistów nowej wiedeńskiej szkoły smyczkowej.

Zespół istnieje od 2004 roku. Od lat nagrywa dla prestiżowej wytwórni ACT Music. Wydaje różnorodne stylistycznie płyty jak: Cebrating the Mahavishnu Orchestra, Radiotree feat. Klaus Paier, Celebrating the Mahavishnu Orchestra live at TraumzeitFestiva, Radiodream, czy ostatnia, koncertowa: Posting Joe – CelebratingWeather Report – live. Na trasach koncertowych, od Europy po USA, zespół zyskał szczególne uznanie za dynamiczne i porywające występy.

Organizatorzy Enter Enea Festival

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja „Europejskie Forum Sztuki”, a inicjatorem wydarzenia jej fundator – Jerzy Gumny. Leszek Możdżer jest dyrektorem artystycznym Enter Enea Festival od pierwszej edycji muzycznych, plenerowych spotkań w Poznaniu. Wyjątkowa atmosfera i jakość prezentowanych koncertów, sprawiły, że cieszy się on niebywałym zaufaniem publiczności, która w zaledwie 3 godziny od rozpoczęcia sprzedaży biletów na portalu Eventim.pl, wykupiła pierwszą pulę biletów nie znając żadnego elementu tegorocznego programu. Tak solidnych fundamentów zaufania nie dałoby się zbudować bez dorocznego wsparcia Miasta Poznań oraz firmy Enea, sponsora tytularnego Festiwalu od 2015 roku. Od 6. edycji Festiwalu, do grona wspierających dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Previous Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU startują 22 lipca w Poznaniu
Next Trwa poszukiwanie sprawcy fałszywego alarmu bombowego w Poznaniu

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

Blue Express przemknął przez Wielkopolskę

W miniony weekend Wielkopolska znów gościła Blues Express. Osobliwy pociąg wozi ze sobą zespoły grające bluesa od 20 lat, niosąc niesamowitą zabawę. Muzyki płynącej z Blues Expressu można posłuchać na

Kultura 0 Comments

Festiwal Jarocin 2016 już jutro!

– To będzie festiwal z największym rozmachem w historii Jarocina – zapowiadają organizatorzy Festiwalu Jarocin 2016. Z właścicielami firmy Prestige MJM – Januszem Stefańskim, Markiem Kurzawą, a także Mateuszem Pawlickim,

Kultura 0 Comments

Leszno – „Miasto Grochowiaka” wyzwanie dla licealistów

Miasto Leszno organizuje konkurs dla licealistów z Leszna oraz regionu leszczyńskiego (Gostyń, Góra, Kościan, Rawicz, Wschowa). Co należy przygotować? teledysk do wiersza Stanisława Grochowiaka (należy przygotować teledysk do jednego z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź