Na Enter Enea Festival 2016 wystąpi radio.string.quartet

Na Enter Enea Festival 2016 wystąpi radio.string.quartet

Dziś rozpoczęła się VI edycja Enter Enea Festival, dwudniowego, muzycznego spotkania w plenerze, w repertuarze dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Koncerty odbywają się nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z kameralną ekskluzywnością wynikającą z bliskiego kontaktu z artystami, a przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Dzisiejszego wieczoru wysłuchamy pierwszego koncertu nowego tria Leszka Możdżera, który wystąpi z Diterem Ilgiem i z Erickiem Allenem. Drugiego dnia damy się uwieść wirtuozerii kwartetu smyczkowego z Wiednia.

radio.string.quartet – improwizacja, kreatywność, dynamika

Radio.string.quartet tworzy oryginalną muzykę, odważnie przekraczając granice między muzyką klasyczną, popularną a jazzem. Perfekcyjna improwizacja, wirtuozeria, kreatywność w ich grze od lat zachwycają publiczność i krytyków. Czwórka znakomitych muzyków z całego świata, z dużą swobodą wnosi do granych kompozycji własne pomysły muzyczne i różnorodną tożsamość kulturową. W tym znaczeniu międzynarodowi muzycy – Austriacy: Mallinger i Jenner, Chorwatka Valcic i Tajwanka Liao postrzegają siebie jako protagonistów nowej wiedeńskiej szkoły smyczkowej.

Zespół istnieje od 2004 roku. Od lat nagrywa dla prestiżowej wytwórni ACT Music. Wydaje różnorodne stylistycznie płyty jak: Cebrating the Mahavishnu Orchestra, Radiotree feat. Klaus Paier, Celebrating the Mahavishnu Orchestra live at TraumzeitFestiva, Radiodream, czy ostatnia, koncertowa: Posting Joe – CelebratingWeather Report – live. Na trasach koncertowych, od Europy po USA, zespół zyskał szczególne uznanie za dynamiczne i porywające występy.

Organizatorzy Enter Enea Festival

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja „Europejskie Forum Sztuki”, a inicjatorem wydarzenia jej fundator – Jerzy Gumny. Leszek Możdżer jest dyrektorem artystycznym Enter Enea Festival od pierwszej edycji muzycznych, plenerowych spotkań w Poznaniu. Wyjątkowa atmosfera i jakość prezentowanych koncertów, sprawiły, że cieszy się on niebywałym zaufaniem publiczności, która w zaledwie 3 godziny od rozpoczęcia sprzedaży biletów na portalu Eventim.pl, wykupiła pierwszą pulę biletów nie znając żadnego elementu tegorocznego programu. Tak solidnych fundamentów zaufania nie dałoby się zbudować bez dorocznego wsparcia Miasta Poznań oraz firmy Enea, sponsora tytularnego Festiwalu od 2015 roku. Od 6. edycji Festiwalu, do grona wspierających dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Previous Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU startują 22 lipca w Poznaniu
Next Trwa poszukiwanie sprawcy fałszywego alarmu bombowego w Poznaniu

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

Transatlantyk Festival – Mobilne kino Skoda już od 1 lipca w Wielkopolsce

Mobilne kino ŠKODA towarzyszy Festiwalowi PGNiG Transatlantyk. W tym roku, w ramach wydarzenia odbędzie 20 pokazów kina plenerowego, a z projektora ustawionego na dachu Škody Yeti zostaną wyświetlone aż 24

Kultura 0 Comments

Konin – 19 czerwca startuje 62. Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych

CKiS – DK w Koninie organizuje 62. Konkurs Ogólnopolski Konkurs Filmu Niezależnego. O nagrody walczyć będą 53 filmy polskiego off-u. W programie – koncert Kazika, Kwartetu ProForma oraz spotkanie z

Kultura 0 Comments

Koncert muzyki filmowej w poznańskiej Arenie

Niecodzienne wydarzenie czeka nas w listopadzie, w stolicy Wielkopolski. W poznańskiej Arenie usłyszymy Justynę Steczkowską, Andrzeja Piasecznego, Krzysztofa Cugowskiego, Janusza Radka, Mietka Szcześniaka oraz Krzysztofa Kiljańskiego. Przy akompaniamencie Orkiestry Tomka

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź