GROZIŁ I PODPALIŁ, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

GROZIŁ I PODPALIŁ, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 53-letni mężczyzna, który w miejscowości Góra podpalił stóg z balotów. Poniesione straty właściciel oszacował na 12 tys. złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pożaru doszło pod koniec czerwca br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie otrzymał informację o pożarze stogu słomy, do którego doszło na jednej z łąk w miejscowości Góra. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego.

Na miejscu okazało się, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił i zajął już sporą część stogu.  Na szczęście zastępom straży pożarnej, które przystąpiły do akcji gaśniczej w porę udało się opanować ogień i zniwelować zagrożenie. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że niemal całkowitemu spaleniu uległo 120 balotów, których wartość właściciel oszacował na 12 tys. zł.

Policjanci po wykonaniu na miejscu oględzin oraz przesłuchaniu świadków wytypowali osobę, która mogła mieć związek z podpaleniem. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, który wcześniej odgrażał się poszkodowanemu mężczyźnie.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu kilka dni później mężczyźnie zarzutu zniszczenia mienia.  53-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się także do innego czynu, kierowania gróźb karalnych wobec właściciela podpalonego stogu, bowiem taki zarzut także został wobec niego sformułowany przez śledczych.

Previous WYPEŁNILI ROTĘ ŚLUBOWANIA POLICJANTA
Next ZA NAMI XV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLICJANTÓW W PŁYWANIU DŁUGODYSTANSOWYM

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

PRZEWOZIŁ PAPIEROSY BEZ AKCYZY

Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna zatrzymali 36-letniego mieszkańca Włocławka, który przewoził w samochodzie ponad 4 tysiące paczek nielegalnych papierosów. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

TRAFILI DO ARESZTU ZA OSZUSTWA

Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn. Oszukiwali oni przedsiębiorców wystawiając faktury za usługi, których poszkodowani nigdy nie zamawiali. Proceder mógł trwać kilka lat, ustalono i przesłuchano 24 pokrzywdzonych, a ustalone

Poznań 0 Comments

Zaginęło rodzeństwo z Poznania

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda poszukują zaginionego rodzeństwa: 33-letniej Moniki Dudy oraz jej przyrodniego brata Michała Jankowskiego lat 17. Zaginieni ostatni raz widziani byli 22 czerwca na ul.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź