KIA LOTOS RACE 2016 – 3. runda na torze w Poznaniu

KIA LOTOS RACE 2016 – 3. runda na torze w Poznaniu

Po dwóch zagranicznych występach z rzędu zawodnicy Mistrzostw Polski Kia Picanto będą mieli okazję zaprezentować się przed polską publicznością podczas rundy na Torze Poznań (04-05.06).

„Wiadomo, że tu wszyscy chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Większość stawki zna ten tor doskonale, co zawsze oznacza bardzo wyrównaną walkę.W zeszłym roku wygrałem kwalifikacje i 2 wyścigi podczas rundy na Torze Poznań i w tym roku zamierzam powtórzyć ten sukces.” – deklaruje Karol Urbaniak.

Po wyścigu na torze w Poznaniu zawodników czeka 5-tygodniowa przerwa. Ponownie kierowcy KIA LOTOS RACE spotkają się w połowie lipca (16-17.07) podczas wyścigów na Lausitzringu w Niemczech, na którym runda Mistrzostw Polski Kia Picanto była rozgrywana podczas zawodów DTM w 2013 r.

„Lausitzring to tor, na którym do tej pory nie miałem okazji się ścigać. Oglądałem jednak dużo on-board’ów z wcześniejszej edycji KLR oraz z wyścigów DTM, które odbywały się na tym torze. Jak dotąd, miałem okazję pojeździć po nim jedynie podczas przedsezonowego treningu. Stosunkowo krótka, techniczna pętla Lausitzringu szybko przypadła mi do gustu. Podobnie jak podczas rundy w Poznaniu, także w czasie weekendu wyścigowego w Niemczech będą nam towarzyszyć inne polskie serie wyścigowe, co sprawi, że na trybunach ponownie zasiądzie spora liczba kibiców z Polski” – zauważył aktualny Mistrz Polski KIA LOTOS RACE.

Po rundzie na niemieckim Lausitzringu kierowcy i ich mechanicy będą mogli udać się na zasłużone wakacje. Kolejny wyścigowy weekend odbędzie się dopiero na początku września (03-04.09) na Autodromie Most w Czechach.

„Miałem okazję ścigać się tam przez 2 lata z rzędu. Tor bardzo mi się podoba. W czasie zimy przeszedł delikatny lifting, dzięki czemu powinno się po nim ścigać jeszcze przyjemniej. Nieznacznie zmieniły się 2 zakręty, więc bardzo możliwe, że czasy przejazdu również trochę się zmienią. Ze względu na często i szybko zmieniającą się pogodę w okolicach Mostu, warunki na torze mogą być bardzo trudne. Ze względu na jednocześnie techniczną i szybką konfigurację pętli, Autodrom Most należy do moich ulubionych torów” – stwierdził Karol Urbaniak.

Na deser sezonu 2016 organizatorzy Mistrzostw Polski Kia Picanto przygotowali dla kierowców i kibiców prawdziwe wyścigowe ciastko-niespodziankę – rundę na kultowym torze Monza, na którym KIA LOTOS RACE będzie gościła po raz pierwszy.

„Ściganie się na tym torze będzie dla mnie dużym przeżyciem. Udział w wyścigu na Monzy jest marzeniem każdego kierowcy wyścigowego. Nie tylko dlatego, że od wielu lat odbywają się tu wyścigi F1. Konfigurację toru Monza zna chyba każdy maniak samochodowy. Nie mogę doczekać się kiedy z naszymi „Picanciakami” zawitamy do słonecznej Italii. Będzie to duży test dla naszych samochodów ze względu na bardzo długie proste, na których ważna będzie jazda w tunelu aerodynamicznym za innym samochodem. Ponieważ jest to ostatnia runda w kalendarzu, nie można pozwolić sobie na żaden błąd, gdyż może on kosztować miejsce w generalce” – podsumował Karol Urbaniak, aktualny Mistrz Polski Kia Picanto.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski Kia Picanto
jest firma LOTOS Oil, projekt wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas, PZU oraz Hankook.

Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto można znaleźć na facebookowym profilu KIA LOTOS RACE https://www.facebook.com/KiaLotosRace oraz na stronie internetowej www.kialotosrace.pl

 

Previous Trwa poszukiwanie sprawcy fałszywego alarmu bombowego w Poznaniu
Next Kończą się środki na firmę dla bezrobotnych

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Od marca przejazd A2 kosztuje więcej

Już od środy (1 marca) zapłacimy więcej za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin. Dla kierowców samochodów osobowych oraz motocykli koszt przejazdu 150 km wzrośnie o 3

Motoryzacja 0 Comments

Wyjątkowa oferta AMG Driving Academy: AMG LADY-Traning

Co piąty nabywca osobowego Mercedesa jest Klientką, w segmencie aut kompaktowych panie stanowią już ok. 35% Klientów. Wg badań kobiety wpływają na 80% decyzji zakupowych, powodują mniej wypadków na każde

Motoryzacja 0 Comments

Targi motoryzacyjne przyciągają coraz więcej osób

Wraz z rosnącym rynkiem nowych samochodów w Polsce będzie rosła również popularność targów motoryzacyjnych. Widać to po statystykach poznańskiego Motor Show, który zakończył się w niedzielę. Z roku na rok największe targi branży

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź