W Lesznie powstały nowe hale  największego w Polsce producenta stolarki okiennej i drzwiowej

W Lesznie powstały nowe hale największego w Polsce producenta stolarki okiennej i drzwiowej

W Strefie I.D.E.A. powstała kolejna inwestycja. Na powierzchni 3 ha zakupionych od miasta stanęła nowoczesna hala produkcyjna oraz biurowiec firmy AWILUX POLSKA. Koszt całego przedsięwzięcia to 20 milionów złotych.

Tereny należące do Strefy I.D.E.A są niezwykle atrakcyjne, dlatego ich zagospodarowanie jest kwestią niezbyt odległej przyszłości. Już sprzedano 23 ha z 40 ha wolnych terenów, pozyskano 13 inwestorów.

Firma AWILUX POLSKA jest związana z Lesznem już od 2006 r. Teraz rozwija współpracę z Zespołem Szkół Roliczno – Budowlanych w Lesznie. Celem wspólnych działań ma być przybliżenie młodzieży specyfiki branży budowlanej oraz charakteru pracy w firmie produkującej stolarkę okienno – drzwiową. Jak zauważają przedstawiciele fabryki, żadna szkoła budowlana nie przekazuje wiedzy z tak wyspecjalizowanego obszaru. Trwają rozmowy, w jaki sposób fachowcy będą dzielić się wiedzą z uczniami.

Previous Piotr Krysman, strażak z poznańskiej komendy - Mistrzem Polski PSP w kolarstwie szosowym
Next W Komornikach powstaje kolejne centrum dystrybucji sieci Tesco

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu

Kończą się środki na firmę dla bezrobotnych

Powiatowe urzędy pracy, jeden po drugim, zamykają akcję zbierania wniosków na dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla bezrobotnych. W wielu miejscowościach Wielkopolski zainteresowanie pomocą było tak duże, że skracano terminy naboru

Strefa Biznesu

Jak wybrać dobrego producenta płyt warstwowych dachowych do budowy hali produkcyjnej?

Budowa hali produkcyjnej to inwestycja długoterminowa, w której każdy element konstrukcyjny wpływa na bezpieczeństwo, efektywność energetyczną oraz koszty eksploatacji obiektu. Płyty warstwowe dachowe stanowią jeden z najważniejszych komponentów całej konstrukcji,

Strefa Biznesu

Czy w deklaracji PIT 36 należy wykazać dotację z urzędu pracy?

Osoby bezrobotne zamierzające otworzyć własną firmę mogą uzyskać wsparcie finansowe w postaci dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy. Zgodnie z zasadami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotacja dla bezrobotnego