Nazywam się Miliard – akcja kobiet przeciwko przemocy

Nazywam się Miliard – akcja kobiet przeciwko przemocy

14 lutego, o godz. 15:30 uczestnicy ogólnoświatowej akcji One Billion Rising 2017 zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. W Poznaniu finał odbędzie się na dziedzińcu Urzędu Miasta. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Poznania.

W Wielkopolsce, oprócz Poznania, do tańca przeciwko przemocy przyłączyły się: Konin, Nowy Tomyśl oraz Pobiedziska k. Poznania. W całej Polsce zatańczy 60 miast.

– Taniec trwa około 5 minut, na całym świecie tańczymy ten sam układ. Na początku piosenki jest mowa, że wznosimy ręce do nieba. Przesłanie jest takie, że nie godzimy się dłużej być ofiarami i powstajemy w takim symbolicznym sensie – wyjaśnia Barbara Sinica ze Stowarzyszenia Kobiet Konsola.

W tym roku akcja poświęcona jest problemowi gwałtu na randce. Stowarzyszenie „Feminoteka”, które organizuje akcję o polskiej nazwie „Nazywam się Miliard” podkreśla, że gwałt na randce, podobnie jak gwałt małżeński, to w Polsce temat tabu. Taniec 14 lutego, w Walentynki, ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy w związkach.

 

 

W Poznaniu członkinie stowarzyszenia prowadzą naukę tańca dla wszystkich chętnych:

– 4.02 o godz. 17.00, ul. Młyńska 15, sala gimnastyczna UAM,
– 5.02 godz. 18.00 ul. Poplińskich 12 oraz
– 11.02 godz.17.00, ul. Młyńska 15, sala gimnastyczna UAM
Także dla osób chętnych zorganizowana jest nauka tańca w budynku Urzędu Miasta Poznania przy Kolegiackim. Pierwsza próba przy Kolegiackim 17 odbyła się środę 1 lutego po godzinach pracy Urzędu. Kolejne próby zaplanowano w dniach: 3.02, 8.02 i 13.02 od godziny 15:40.

W Koninie próby do finałowego tańca odbędą się:

07.02- godz. 16.30-17.00
09.02 – godz. 17.30-18.00
13.02 – godz. 19.00-19.30
Wszystkie próby w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie ul. 3 Maja 1-3

Więcej o akcji na stronie feminoteka.pl

 

Źródło: poznan.pl, feminoteka.pl

 

Previous Popraw bezpieczeństwo swojej gminy - ruszył program "Razem bezpieczniej"
Next Upadłość SKOK Wielkopolska - co z pieniędzmi klientów?

Może to Ci się spodoba

POLICJANCI PRZYGOTOWYWALI DZIECI DO WAKACJI

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji konińskiej komendy zorganizowali festyn dla uczniów klas Piątych szkół podstawowych w Koninie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rychwale. Rozmawiali oczywiście o bezpieczeństwie w czasie

Poznań 0 Comments

Kolejki do sklepu Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu

Nowo powstały sklep Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników militariów. Dziś pierwsi klienci ustawiali się w kolejkę już o 4.00 rano. Olbrzymi popyt na zawartość

POLICJANCI ODZYSKALI 5 SKRADZIONYCH POJAZDÓW

Policjanci z Konina zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 26 i 32 lat. Są to mieszkańcy powiatu konińskiego. Osoby zorganizowały przestępczy proceder legalizowania skradzionych samochodów. Funkcjonariusze odzyskali również 5 pojazdów, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź