NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE KATASTROFY – ZARZUT DLA KIEROWCY CIĘŻARÓWKI

NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE KATASTROFY – ZARZUT DLA KIEROWCY CIĘŻARÓWKI

Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 34-letni kierowca ciężarówki. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Chojno. W wyniku zderzenia ciężarówki z autobusem 10 osób trafiło do szpitali. Przez 9 godzin, policjanci z przedstawicielami innych służb, pracowali na miejscu zdarzenia.

10 lipca, tuż przed godziną 6:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na terenie Gminy Szczytniki. W miejscowości Chojno, na drodze krajowej nr 12 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynikało, że kierowca samochodu ciężarowego, nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym. W wyniku czego uderzył w tył autobusu, w chwili gdy pojazd zjeżdżał na zatokę autobusową.

W akcji ratowniczej brali udział policjanci z Kalisza, strażacy, zespoły pogotowia ratunkowego z Kalisza i Sieradza. Do szpitali trafiło łącznie 10 osób z różnego rodzaju obrażeniami. W wyniku zdarzenia doszczętnie zniszczony został przystanek autobusowy. Na szczęście osoby, które się na nim znajdowały nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu przeprowadzili oględziny miejsca zderzenia i zabezpieczyli materiał dowodowy. Już na miejscu przesłuchano również pierwszych świadków zdarzenia. Mundurowi oprócz udzielania pomocy poszkodowanym i zbierania dowodów, które pomogą w ustaleniu przyczyn tego zdarzenia, dbali również o minimalizację utrudnień, na tym odcinku drogi krajowej nr 12. Wskazywali kierowcom objazdy i informowali o możliwości przejazdu innymi trasami.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Dziś w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Za takie przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

34-latek ma również zatrzymanie prawo jazdy. O tym na jak długo, zadecyduje sąd.

Previous POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW WŁAMANIA
Next WYPEŁNILI ROTĘ ŚLUBOWANIA POLICJANTA

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI HANDLARZY NARKOTYKAMI

Gostyńscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn handlujących narkotykami. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu gostyńskiego, krotoszyńskiego i leszczyńskiego. Policjanci przechwycili też ponad 300 gramów marihuany. Za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej

Wiadomości 0 Comments

Puszczykowo – matka z synem wpadli do Warty. Kobieta nie żyje. Trwają poszukiwania dziecka

Do tragedii doszło dziś, około godz. 16:00. Kobieta z 7-letnim synem wpadli do Warty w podpoznańskim Puszczykowie. Na brzegu pozostał młodszy, 4-letni syn kobiety. Płaczące dziecko zaalarmowało wędkującego nieopodal mężczyznę,

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

ARESZT ZA SPRZEDAŻ NARKOTYKÓW MAŁOLETNIEMU

Funkcjonariusze z Łobżenicy i Wyrzyska prowadzili wspólne działania, które doprowadziły ich do dealera narkotykowego. 23-latek posiadał i sprzedawał narkotyki 16-latkowi. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, sąd aresztował go

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź