Nowoczesna lodówka – jak ją wybrać i czym kierować się przy zakupie?

Nowoczesna lodówka – jak ją wybrać i czym kierować się przy zakupie?

Wybór odpowiedniej lodówki bez niezbędnej wiedzy może okazać się dość karkołomnym zadaniem. W końcu na rynku mam do wyboru wiele modeli z różnymi funkcjami. Stworzyliśmy wiec krótki poradnik, który pomoże w szybki sposób zrozumieć, jakie parametry tego urządzenia są najistotniejsze i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Klasa energetyczna – pierwszy punkt przy wyborze lodówki

Każda lodówka dostępna na rynku wyposażona jest w odpowiednią etykietę. Wyróżnione parametry dostarczają informacji o tym, jak duże jest zużycie prądu w skali roku. Ważna jest również dostatecznie cicha praca urządzenia. To również można sprawdzić, ponieważ na etykiecie określony jest poziom hałasu w decybelach.

Oznaczenie A+++ to najlepsza dostępna klasa energooszczędności. Będzie to najlepszy wybór, który może przełożyć się na pewne oszczędności. Nadal jednak odpowiednie będą urządzenia z klasą A+ oraz A, zużycie energii będzie się niewiele różnić.

Jakie rozwiązania powinna posiadać nowoczesna lodówka?

Każda lodówka posiada podstawowe funkcje – chłodzenie i mrożenie. Jednak współczesne modele oferuje znacznie więcej. Sprawdźmy więc, co proponują nam producenci i sklepy takie jak: www.sferis.pl

Podstawowe funkcje lodówki

Najlepiej wybrać lodówkę spełniającą podstawowe wymagania odnośnie przechowywania różnych produktów.  Podstawowym elementem jest możliwość regulacji wysokości półek. Wtedy mamy pewność, że przestrzeń zostanie dobrze wykorzystana, a produkty zawsze będą miały swoją przestrzeń.

Istotna przy wyborze lodówki jest także komora świeżości. Są to szuflady znajdujące się w strefie chłodziarki. Wilgotność oraz temperatura w tym miejscu różni się od reszty przestrzeni. Wszystko po to by mięso, wędliny, owoce i warzywa na dłużej zachowały świeżość. Przechowywanie produktów w przeznaczonych do tego szufladach zachowuje także smak i wartości odżywcze.

Kolejny ważny element stanowi filtr antybakteryjny. Dzięki niemu żywność na dłużej zachowuje świeżość. Chroni on przede wszystkim przed tworzeniem się bakterii, które mogą wpłynąć na zdrowie użytkowników.

Pojemność użytkowa chłodziarki

Dwudrzwiowa lodówka to doskonałe rozwiązanie na zwiększenie przestrzeni użytkowej. Większa ilość miejsca do przechowywania owoców, czy napojów poprawi komfort podczas układania, jak i szukania produktów. Jednak gdy zbyt mała kuchnia nie pozwala na zakup tego typu lodówki wolnostojącej. Z pomocą przyjdzie urządzenie, które charakteryzuje się ultracienkimi ściankami. Takie rozwiązanie pozwoli na powiększenie miejsca do przechowywania.

Dozownik na kostki lodu i dystrybutor wody

Świeża zimna woda i gotowy lód, bez otwierania drzwi lodówki? Takie rozwiązanie znajdziemy już w wielu dostępnych obecnie na rynku modelach. Lodówka z dozownikiem wody występuje w dwóch wariantach. Jeden z nich wymaga podłączenia do bieżącej wody, wtedy nie trzeba kontrolować jej poziomu. Drugi zaś sposób wymaga ręcznego uzupełnienia. To, na jaki rodzaj się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji i jakości wody w sieci wodociągowej.

Lodówki z panelem sterowania

Panel sterowania umożliwia kontrolowanie temperatury zarówno w lodówce, jak i zamrażarce. Niektóre z lodówek wyróżnia zdalne sterowanie. Ta funkcja pozwala kontrolować zawartość lodówki bez konieczności jej otwierania.

Dodatkowe funkcje lodówki

Lodówki wolnostojące często poprzez swoje gabaryty rysują ściany, zwłaszcza kiedy zawiasy znajdują się po niewłaściwej stronie. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu będą licowane drzwi. Zbudowane są tak, aby obudowa lodówki nie wychodziła poza jej obrys.

Dodatkowe funkcje, które stanowią ciekawe rozwiązanie, to między innymi opcje, kiedy pojemność użytkowa zamrażarki może zostać zwiększona. Ciekawa jest także opcja umożliwiająca szybkie chłodzenie. Na czas rozpakowywania zakupów temperatura spadnie. System może zadziałać także w przypadku niedomkniętych drzwi. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć wzrostu temperatury wewnątrz lodówki.

Na którą lodówkę finalnie się zdecydować?

Wybór nowocześniej lodówki może okazać się wyzwaniem, patrząc na ilość funkcji dostępnych na rynku. Nic bardziej mylnego. Nowe modele posiadają większość ze wspomnianych opcji. To od nas zależy, jakiego dokonamy wyboru i na jakich funkcjach nam najbardziej należy. Bez wątpienia warto zainwestować w wysokiej klasy sprzęt. Zapewni on nie tylko smaczne i świeże produkty, ale i nieocenioną łatwość i wygodę korzystania przez długie lata.

Previous Doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu?
Next Gandalf.com.pl świętuje 19. urodziny! Nie przegap promocji i konkursów z nagrodami!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NIEZDARNY ZŁODZIEJ

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z kaliskiej komendy, zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna w jednym ze sklepów obuwniczych ukradł cztery prawe buty. Kiedy zorientował się jaki błąd popełnił wyrzucił łup do

Wiadomości 0 Comments

Jaka jest szybka i skuteczna metoda nauki języka koreańskiego?

Znajomość języków obcych bez wątpienia poprawia komfort życia człowieka, bowiem ułatwiają one wygodne, bezpieczne podróżowanie, zawieranie nowych znajomości oraz znalezienie ciekawej, ambitnej pracy. Posada w firmie tłumaczeniowej, biznesowej czy tej

Kalisz 0 Comments

WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

Do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów doszło w pierwszy weekend kwietnia na drogach powiatu kaliskiego. Niestety, jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź