POLICJANCI ODZYSKALI 5 SKRADZIONYCH POJAZDÓW

POLICJANCI ODZYSKALI 5 SKRADZIONYCH POJAZDÓW

Policjanci z Konina zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 26 i 32 lat. Są to mieszkańcy powiatu konińskiego. Osoby zorganizowały przestępczy proceder legalizowania skradzionych samochodów. Funkcjonariusze odzyskali również 5 pojazdów, które padły łupem mężczyzn. Grozi im do 10 lat więzienia.

32-letni pracownik jednego z dużych warsztatów samochodowych w Koninie postanowił tanim kosztem zostać właścicielem Opla Insignia. Kupił za granicą mocno zniszczone w wypadku auto i sprowadził je do kraju. Czekał, aż do naprawy w warsztacie gdzie pracował, trafił identyczny model samochodu. Po pracy dorobił do odstawionego do naprawy pojazdu kluczyk, a następnie z pomocą kolegi umieścił w nim nadajnik GPS. Śledzone przez nich auto, 2 lutego br. zaparkowało na parkingu centrum handlowego w Starym Mieście. Przy pomocy dorobionego kluczyka, sprawcy ukradli auto i schowali je w swoim garażu.

Konińscy kryminalni już na drugi dzień ustalili miejsce przechowywania skradzionego Opla i natychmiast przystąpili do zdecydowanych działań. Podczas zatrzymania, 26-latek przekładał właśnie pole tabliczki z numerem VIN ze sprowadzonego z zagranicy pojazdu do skradzionego Opla. Kilka chwil później funkcjonariusze zatrzymali 2 pozostałe osoby.

Oprócz skradzionego Opla, policjanci znaleźli też części od innych samochodów. Po ich identyfikacji ustalili, że także pochodzą z kradzieży. Podczas dalszych działań kryminalni odkryli kolejne 4 skradzione pojazdy, z których jeden był już częściowo zdemontowany. Pozostałe miały zmienione numery VIN.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży poprzez włamania do pojazdów, paserstwa i podrabiania znaków identyfikacyjnych. Wstępne straty policjanci oceniają na około 200 tys. zł. Decyzją prokuratora zostali oni objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwa zatrzymani mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Previous Policjanci pilotowali auto z rodzącą kobietą
Next PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Długie weekendy w 2017 r.

Nadchodzący rok nie będzie zbyt obfity w okazje do wydłużania sobie czasu wolnego od pracy. Warto zarezerwować sobie urlop: we wtorek 2 maja oraz czwartek i piątek 4 i 5

Poznań 0 Comments

Poznań – poświęcono figurę Chrystusa

Wczoraj odbyła się uroczystość poświęcenia figury Chrystusa, która w poniedziałek została sprowadzona do Poznania. Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości. Obrzędy odbyły się w asyście wojska, przy dźwiękach hymnu narodowego oraz

Wiadomości 0 Comments

Leszno – uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Lesznie odbędą się uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Oto szczegółowy program: – godz. 16.15 – złożenie kwiatów i oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego przy Obelisku Armii

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź