POZNAŃ Z PIERWSZĄ ROWEROWĄ DROGÓWKĄ

POZNAŃ Z PIERWSZĄ ROWEROWĄ DROGÓWKĄ

Policjanci z poznańskiej drogówki jako pierwsi w Polsce pełnią służbę na rowerach. W centrum Poznania funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców szczególnie tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa.

Policyjni rowerzyści z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczęli pracę jeszcze w kwietniu, ale ze względu na wyjątkowo kiepską pogodę dopiero teraz można ich zobaczyć na poznańskich ulicach. Jest to pierwszy rowerowy patrol drogówki w Polsce.

Do pełnienia patroli rowerowych policjanci zgłaszali się sami. Zostali wybrani spośród wielu chętnych. Czterech funkcjonariuszy – dwóch policjantów i dwie policjantki można zobaczyć na ulicach Poznania, tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa. Patrole są najczęściej mieszane – policjant i policjantka.

Do ścisłych zadań policjantów należy zwracanie uwagi zwłaszcza rowerzystom, ale także pieszym i kierowcom, aby zachowywali się wobec siebie kulturalnie i stosowali się do obowiązujących na drodze przepisów.

Już teraz policyjni rowerzyści są dobrze odbierani przez mieszkańców, którzy ochoczo podchodzą do policjantów i zadają im dużo pytań o ich służbę , przepisy i same rowery.  Niewykluczone, że do czwórki funkcjonariuszy dołączą jeszcze kolejni funkcjonariusze.

Previous KOLEJNA ESKORTA RODZĄCEJ KOBIETY
Next POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NIEZDARNY ZŁODZIEJ

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z kaliskiej komendy, zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna w jednym ze sklepów obuwniczych ukradł cztery prawe buty. Kiedy zorientował się jaki błąd popełnił wyrzucił łup do

Leszno 0 Comments

Leszno – jakie zmiany czekają uczniów od września

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miejskiej, na której wiceprezydent Piotr Jóźwiak przedstawiał plany zmian w leszczyńskiej oświacie. Zmiany są odpowiedzią na rządową reformę oświaty, uwzględniają też

Leszno 0 Comments

Kingsize w Lesznie – miasto pięknieje na lato

Leszno cieszy się nowym wystrojem ulic. Piękna zieleń i nietypowy rozmiar donic zachwyciły mieszkańców miasta. Nowe elementy miejskiej architektury delikatnie nawiązują do klimatu filmu „Kingsize” J.Machulskiego. Zabawny pomysł z pewnością

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź