Tomasz Lewandowski nowym wiceprezydentem Poznania

Tomasz Lewandowski nowym wiceprezydentem Poznania

Tomasz Lewandowski obejmie stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania od 1 sierpnia. Obecnie urzędujący wiceprezydent – Arkadiusz Stasica będzie nadal pracował na rzecz miasta, zajmie się polityką mieszkaniową działając w zarządzie ZKZL.

Prezydent Jacek Jaśkowiak wierzy, że umiejętności Tomasza Lewandowskiego pozwolą mu sprawnie zarządzać sprawami miasta w powierzonym mu zakresie. – Cieszy mnie fakt, że Tomasz Lewandowski nie boi się odpowiedzialności i jest gotowy podjąć tak duże wyzwanie – powiedział prezydent.

Przypomnijmy, Arkadiusz Stasic, jako wiceprezydent Poznania odpowiedzialny był za:

  • koordynację polityki mieszkaniowej Miasta i formułowanie propozycji kierunków jej rozwoju,
  • zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych,
  • gospodarowanie komunalnymi lokalami użytkowymi,
  • opracowywanie programów rozwoju infrastruktury technicznej Miasta oraz ich realizację, z wyłączeniem dróg miejskich i transportu publicznego,
  • usługi komunalne i utrzymanie czystości,
  • infrastrukturę telekomunikacyjną,
  • inwestycje z udziałem ludności,
  • kulturę fizyczną, krajoznawstwo i sport,
  • nadzór nad realizacją programów zgodnie z odrębnym zarządzeniem regulującym strategiczne zarządzanie rozwojem Miasta.

Tomasz Lewandowski jest prawnikiem z wykształcenia, wiele lat pełnił funkcję Radnego Miasta Poznania (od 2006 roku, obecnie w Klubie Radnych Zjednoczona Lewica). Dotąd był członkiem kilku komisji, w tym Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej oraz Kultury Fizycznej i Turystyki. Jako trzeci zastępca prezydenta Poznania będzie odpowiadał za gospodarkę mieszkaniową, komunalną oraz sport.

– Poznańska lewica rok temu wzięła odpowiedzialność za współrządzenie miastem. Zajęliśmy się m.in. gospodarką odpadami, ze wszelkimi błędami popełnionymi przez poprzedników czy poprawą warunków mieszkaniowych poznaniaków. W Radzie Miasta dotychczas byłem przewodniczącym klubu. Jako zastępca prezydenta, z pozycji wykonawczej będę mógł lepiej realizować pewne zamierzenia programowe ważne dla mieszkańców. Przede mną wiele zadań. To z pewnością ogromne wyzwanie, ale i zaszczyt. Zrobię wszystko, aby mieszkańcy byli z nas zadowoleni – oznajmił przyszły zastępca prezydenta Tomasz Lewandowski.

Arkadiuszu Stasica pełnił sprawował urząd wiceprezydenta od 6 lipca 2015 roku.

– To nie jest żadna degradacja Arkadiusza Stasicy. To jedynie przesunięcie z jednego – bardzo trudnego odcinka – na inny, wymagający wielu umiejętności i doświadczenia, jakie już z pewnością posiada – dodaje prezydent Jaśkowiak.

Od 1 sierpnia Arkadiusz Stasica  będzie realizował zadania Miasta w zakresie gospodarki lokalowej i budownictwa mieszkaniowego w zarządzie ZKZL.

– To był dla mnie rok wyzwań. Z wszystkich zadań starałem się wywiązywać najlepiej jak potrafię. Mam nadzieję, że nowe miejsce, w którym obejmę teraz swoje obowiązki, pozwoli mi w pełni wykorzystywać moje doświadczenie i wiedzę nabytą przez ponad 30 lat w zakresie budowy mieszkań i pozyskiwania na nie środków finansowych  – powiedział Arkadiusz Stasica.

Źródło: poznan.pl

Previous Poznań – zbliża się Światowy Kongres Politologów
Next W Kaliszu trwa budowa trybun i areny sportowej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak zaplanować instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła?

Przy planowaniu instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła, można napotkać wiele wyzwań. Od wyboru odpowiedniego sprzętu, przez montaż, aż po utrzymanie – każdy z tych etapów wymaga od nas pewnej wiedzy

Wiadomości 0 Comments

Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu

Kalisz 0 Comments

Kalisz zaprasza na wodne szaleństwa – nowe atrakcje dla dzieci

Rozpoczęcie sezonu w Kaliskim Parku Wodnym już 29 maja. W tym dniu szczególne atrakcje będą czekały na dzieci. Przy zewnętrznym brodziku powstał wodny plac zabaw. Maluchy z okazji Dnia Dziecka,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź