USŁYSZAŁ 41 ZARZUTÓW ZA OSZUSTWA I USIŁOWANIA WYŁUDZEŃ PIENIĘDZY

USŁYSZAŁ 41 ZARZUTÓW ZA OSZUSTWA I USIŁOWANIA WYŁUDZEŃ PIENIĘDZY

Szamotulski Zespół do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończył sprawę licznych wyłudzeń na szkodę banków oraz firm zajmujących się udzielaniem pożyczek. Podejrzany wprowadzał w błąd pośredników kredytowych, przez co poszkodowani stracili w sumie blisko 40 tysięcy złotych. Mężczyzna usiłował wyłudzić więcej pieniędzy, jednak część podmiotów odmówiła mu udzielenia pożyczki. Sprawa została przekazana do z aktem oskarżenia do sądu.

W minionym tygodniu Zespół do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończył pracę nad prowadzoną kilkanaście miesięcy sprawą licznych oszustw na szkodę różnych podmiotów finansowych.

W ubiegłym roku policjanci otrzymali zawiadomienie o wprowadzeniu w błąd pośrednika kredytowego co do tożsamości pożyczkobiorcy. Nieznany wówczas sprawca, kupując na raty sprzęt zawarł umowę z bankiem podając fałszywe dane. Mężczyzna otrzymał zakupione na raty telefony komórkowe warte w sumie ponad 3 tysiące złotych, za które nie spłacał rat, więc poszkodowanym stał się bank, który udzielił mu kredytu.

Policjanci pracujący nad sprawą przeanalizowali dane wskazane przez poszkodowanego i ustalili podejrzewanego o wyłudzenie pieniędzy. Okazał się nim 36-letni szamotulanin. Mężczyzna był już wcześniej karany za oszustwa. W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, iż 36-latek mógł mieć na sumieniu więcej tego typu przestępstw. Jak się okazało, mężczyzna wielokrotnie za pośrednictwem sklepów internetowych zawierał umowy kredytowe zakupując sprzęt elektroniczny, a także RTV i AGD. Kupił m.in. telefony, tablety, oprogramowanie komputerowe, lodówki itp. Zakupione na raty mienie sprzedawał, a rat za otrzymany towar nie spłacał. Podczas transakcji podawał różne fałszywe dane.

Policjanci zwrócili się do potencjalnych pokrzywdzonych o przeanalizowanie zaciąganych pożyczek na poczet kupna sprzętu RTV i AGD przy wykorzystaniu ustalonych przez funkcjonariuszy fikcyjnych danych wykorzystywanych przez sprawcę. W sprawie powołany został biegły z dziedziny informatyki, sprzętu i oprogramowania, co pozwoliło zebrać dodatkowy materiał dowodowy. Kryminalni ustalili również fałszywe konta należące do mężczyzny, świadków i pokrzywdzonych w licznych przestępstwach.

Finalnym efektem sprawy było ustalenie poszkodowanych i przedstawienie mężczyźnie 41 zarzutów za oszustwa oraz usiłowania wyłudzenia pieniędzy posługując się fałszywymi danymi. Mężczyźnie udało się wyłudzić blisko 40 tysięcy złotych. Straty byłyby większe, gdyby nie fakt, iż w 24 przypadkach banki odmówiły mu udzielenia pożyczki.

Akt oskarżenia został skierowany do sądu.

Za oszustwa mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Previous NIELEGALNE TOWARY ZABEZPIECZONE
Next SPRAWCA NIELEGALNYCH WYKOPALISK ARCHEOLOGICZNYCH USŁYSZAŁ ZARZUTY

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI WYJAŚNILI SPRAWĘ FIKCYJNEGO NAPADU

Policjanci z Poznania wspólnie z Prokuraturą Poznań Grunwald wyjaśnili sprawę napadu na pracownika poczty i kradzieży znacznej sumy pieniędzy. Do zdarzenia doszło na początku lutego 2016 roku. Okazało się, że

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ

Leszczyńscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie gospodarstwa rolnego w okolicach Kościana. W pomieszczeniach gospodarczych ujawnili elementy kilkunastu pociętych samochodów skradzionych na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

MARIHUANA UKRYTA W MANDACIE

W nietypowy sposób, zakończyła się przejażdżka samochodem dla 23-letniego mieszkańca Kalisza. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci zabezpieczyli marihuanę.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź