Zbyt tanie ubezpieczenie mieszkania nie zawsze się opłaci

Zbyt tanie ubezpieczenie mieszkania nie zawsze się opłaci

Udało ci się kupić polisę mieszkaniową za mniej niż 100 złotych? Jeśli tak, to jeszcze raz przeczytaj warunki ubezpieczenia, bo może się okazać, że posiadany zakres ochrony jest zbyt wąski, aby zabezpieczyć mienie przed typowymi zagrożeniami czyhającymi na dom, mieszkanie czy garaż każdego dnia.

 

Nigdzie nie jest powiedziane, że zbyt tanie ubezpieczenie mieszkania to produkt o ograniczonym zasięgu ochrony czy po prostu zły. Ale taki właśnie wniosek płynie z analizy poszczególnych polis mieszkaniowych, które w najniższym przedziale cenowym zawierają tylko ochronę murów przed finansowymi skutkami różnych zdarzeń losowych.

W rzeczywistości dom czy mieszkanie narażone są na wiele innych niebezpieczeństw, choćby w postaci kradzieży z włamaniem, zniszczenia cennych przedmiotów stanowiących wyposażenie wnętrz czy awarii hydraulicznej, która będzie wymagać natychmiastowej i odpłatnej pomocy fachowca.

Polisa mieszkaniowa najtańsza na rynku

Spośród wszystkich dostępnych ubezpieczeń dostępnych w sprzedaży można wyróżnić cztery rodzaje: ubezpieczenia na życie, turystyczne, komunikacyjne i nieruchomości. Ostatnie z wymienionych należą do najtańszych na rynku, a ich cena waha się w granicach 100-500 złotych. Przy czym składka może być większa w zależności od liczby umów dodatkowych rozszerzających zakres ochrony.

Wpływ na cenę składki w polisie mieszkaniowej mają także inne czynniki, jak:

  • rodzaj nieruchomości – mieszkanie położone na środkowym piętrze jest narażone na zalanie przez sąsiada z góry,
  • rok budowy nieruchomości – im budynek starszy, tym wyższa składka,
  • tzw. historia powodziowa – liczba powodzi czy podstopień w okolicy również wpływa na cenę polisy,
  • lokalizacja nieruchomości – składka za mieszkanie w mieście będzie z reguły wyższa.

Najtańsze oferty łatwo znaleźć w sieci, gdzie za pomocą porównywarki ubezpieczeń każdy użytkownik strony ma dostęp do kilku ofert, które wcześniej zostały dopasowane według indywidualnych preferencji zainteresowanego ubezpieczeniem.

Nie ulega wątpliwości, że tanie ubezpieczenie mieszkania dostępne na ubezpieczeniaonline.pl to wygodny sposób na zakup polisy bez konieczności wizyty w placówce stacjonarnej ubezpieczyciela. Tyle że za każdym razem warto wiedzieć, co kupować, aby nie przepłacać, ale też aby nie zamówić produktu, który nie spełni oczekiwań, gdy nadejdzie moment wypłaty odszkodowania.

Jak dobierać składniki polisy mieszkaniowej?

Jeszcze przed zakupem ubezpieczenia za 100, 200 czy 400 złotych, należy uważnie przyjrzeć się szczegółom oferty. Te znajdują się w dokumencie OWU na stronie każdego ubezpieczyciela bądź z poziomu porównywarki ubezpieczeń.

Polisy typu ubezpieczenie mieszkania widoczne na ubezpieczeniaonline.pl zawierają krótkie informacje na temat produktów, a wiadomo, że jakość tkwi w tekście zapisanym drobnym drukiem – w tym przypadku w regulaminie polisy, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Po pobraniu pliku OWU warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kilka elementów regulaminu, jak:

  • zakres polisy – w ujęciu umowy podstawowej, jak i rozszerzonej,
  • umowy dodatkowe – ich liczba świadczy o szerokich możliwościach ochrony,
  • wyłączenia odpowiedzialności – im więcej, tym gorzej dla przyszłego ubezpieczonego.

Oczywiście, dla większości nabywców polisy najważniejsza będzie jej cena. Składka za polisę mieszkaniową jest opłacana raz do roku – stąd ubezpieczenia nieruchomości są najtańszymi na rynku (miesięczny koszt ochrony to zaledwie kilkadziesiąt złotych). Tym bardziej nie warto dokonywać pozornych oszczędności, redukując przydatne rozszerzenia polisy do minimum.

Może się okazać, że kwota 50 czy 100 złotych zaoszczędzona na ubezpieczeniu w skali roku będzie decyzją zupełnie chybioną, gdy przydarzy się kradzież z włamaniem lub inne przykre zdarzenie nieobjęte zakresem ochrony.

Previous The Color Run Poznań - trwają zapisy
Next POLICJANCI ZNAKOWALI ZABYTKI

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kołdry obciążeniowe w terapii autyzmu

Autyzm to zaburzenie, które występuje i u dzieci z rzadkimi, poważnymi chorobami umysłowymi, jak i u maluchów z dobrymi zdolnościami poznawczymi. Pierwsze objawy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, w niektórych

Life&Style 0 Comments

Kołdra sensoryczna (obciążeniowa) – opis, działanie, funkcje

Kołdra obciążeniowa, czyli kołdra sensoryczna, to rodzaj przykrycia dla dzieci o działaniu leczniczym. Jeżeli Twoje dziecko ma chorobę, której objawami są problemy ruchowo-myślowe (np. ADHD, zespół Downa, zespół Aspergera czy

Life&Style 0 Comments

Popełniam ten grzech i jem słodycze. Uwielbiam zwłaszcza czekoladę

Modelka uwielbia słodycze i nie odmawia sobie przyjemności ich jedzenia. Lubi zwłaszcza czekoladę – zarówno w tradycyjnej postaci w tabliczce, jak i w charakterze dodatku do innych słodkości. Modelka twierdzi, że po zjedzeniu czekolady

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź