Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

52 europejskie miasta wzięły udział w rywalizacji rowerowej ECC2016. W tym roku, po raz pierwszy do walki o najbardziej rowerowe miasto Europy przystąpił Poznań.

Na czym polega wyzwanie? Zwycięża miasto, które od 1 do 31 maja „wyjeździ” najwięcej kilometrów. W rywalizacji mógł wziąć udział każdy mieszkaniec miasta oraz osoby do tego miasta dojeżdżające (np. do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu).

Łącznie, uczestnicy rywalizacji przejechali 3 955 619 km. Warto podkreślić, że podium zostało przejęte w całości przez polskie miasta!

pierwsze miejsce zajął Gdańsk – 825 550 km,

drugie miejsce – Wrocław – 333 556 km,

na trzeciej pozycji -Warszawa – 307 144 km.

Poznań uplasował się na 9 miejscu z wynikiem 119 543 km. Najbardziej aktywny rowerzysta z tego miasta, o pseudonimie Yog Sot, przejechał 1 088 km.

Oprócz pierwszej trójki, lepsze od poznańskiej drużyny okazały się: Rzym, Umea, Bydgoszcz, Lille oraz Łódź. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski „wyjeździli” więcej kilometrów od 43 innych miast europejskich.

 

Źródło: cyclingchallenge.eu

Previous Koncert muzyki filmowej w poznańskiej Arenie
Next Puszczykowo – matka z synem wpadli do Warty. Kobieta nie żyje. Trwają poszukiwania dziecka

Może to Ci się spodoba

Leszno 0 Comments

Leszno Air Picnic 2016 – Show, jakiego jeszcze nie było

– Oby tylko pogoda dopisała! – mówi krótko Michał Graczyk, dyrektor Pikniku Szybowcowego Leszno 2016. Impreza nazywana też Leszno Air Picnic w tym roku gwarantuje, że szybowce będą raczej przystawką

Wiadomości 0 Comments

Leszno w hołdzie Bohaterom Poznańskiego Czerwca ’56

Leszczyński samorząd upamiętni 60. rocznicę Czerwca’56. Miasto odda hołd bohaterom społecznego zrywu przeciw komunistycznej władzy. 28 czerwca br. o godz. 6.30 na terenie miasta uruchomione zostaną wszystkie syreny alarmowe. Emitować

Poznań 0 Comments

Japończycy chcą współpracować z Poznaniem

Delegacja z japońskiego miasta Takasi spotkała się z przedstawicielami Poznania. W planach – wspólne organizowanie imprez sportowych i wymian młodzieżowych. Rozmowy skupiały się wokół możliwości współpracy miast w zakresie młodzieżowych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź