Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

52 europejskie miasta wzięły udział w rywalizacji rowerowej ECC2016. W tym roku, po raz pierwszy do walki o najbardziej rowerowe miasto Europy przystąpił Poznań.

Na czym polega wyzwanie? Zwycięża miasto, które od 1 do 31 maja „wyjeździ” najwięcej kilometrów. W rywalizacji mógł wziąć udział każdy mieszkaniec miasta oraz osoby do tego miasta dojeżdżające (np. do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu).

Łącznie, uczestnicy rywalizacji przejechali 3 955 619 km. Warto podkreślić, że podium zostało przejęte w całości przez polskie miasta!

pierwsze miejsce zajął Gdańsk – 825 550 km,

drugie miejsce – Wrocław – 333 556 km,

na trzeciej pozycji -Warszawa – 307 144 km.

Poznań uplasował się na 9 miejscu z wynikiem 119 543 km. Najbardziej aktywny rowerzysta z tego miasta, o pseudonimie Yog Sot, przejechał 1 088 km.

Oprócz pierwszej trójki, lepsze od poznańskiej drużyny okazały się: Rzym, Umea, Bydgoszcz, Lille oraz Łódź. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski „wyjeździli” więcej kilometrów od 43 innych miast europejskich.

 

Źródło: cyclingchallenge.eu

Previous Koncert muzyki filmowej w poznańskiej Arenie
Next Kołdra sensoryczna (obciążeniowa) – opis, działanie, funkcje

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Upadłość SKOK Wielkopolska – co z pieniędzmi klientów?

Wielkopolska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa zawiesiła działalność 3 lutego 2016 r., a Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość SKOK Wielkopolska. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zacznie wypłatę

Wiadomości 0 Comments

Leszno – jakie zmiany czekają uczniów od września

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miejskiej, na której wiceprezydent Piotr Jóźwiak przedstawiał plany zmian w leszczyńskiej oświacie. Zmiany są odpowiedzią na rządową reformę oświaty, uwzględniają też

Poznań 0 Comments

Poznań – blisko 100 straganów i weekendowe imprezy na Jarmarku Świętojańskim

W sobotę Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak przekazał klucze do bram miasta zastępcy prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Antoniemu Odzimkowi. Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła obecność reprezentantów poznańskich cechów, członków Bractwa

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź