Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

52 europejskie miasta wzięły udział w rywalizacji rowerowej ECC2016. W tym roku, po raz pierwszy do walki o najbardziej rowerowe miasto Europy przystąpił Poznań.

Na czym polega wyzwanie? Zwycięża miasto, które od 1 do 31 maja „wyjeździ” najwięcej kilometrów. W rywalizacji mógł wziąć udział każdy mieszkaniec miasta oraz osoby do tego miasta dojeżdżające (np. do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu).

Łącznie, uczestnicy rywalizacji przejechali 3 955 619 km. Warto podkreślić, że podium zostało przejęte w całości przez polskie miasta!

pierwsze miejsce zajął Gdańsk – 825 550 km,

drugie miejsce – Wrocław – 333 556 km,

na trzeciej pozycji -Warszawa – 307 144 km.

Poznań uplasował się na 9 miejscu z wynikiem 119 543 km. Najbardziej aktywny rowerzysta z tego miasta, o pseudonimie Yog Sot, przejechał 1 088 km.

Oprócz pierwszej trójki, lepsze od poznańskiej drużyny okazały się: Rzym, Umea, Bydgoszcz, Lille oraz Łódź. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski „wyjeździli” więcej kilometrów od 43 innych miast europejskich.

 

Źródło: cyclingchallenge.eu

Previous Koncert muzyki filmowej w poznańskiej Arenie
Next Kołdra sensoryczna (obciążeniowa) – opis, działanie, funkcje

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Fałszowali recepty by zdobyć morfinę

Gnieźnieńscy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali cztery młode osoby w wieku od 18 do 22 lat, które posługiwały się sfałszowanymi receptami na morfinę. Funkcjonariusze ustalili, że oszukali kilka

Poznań 0 Comments

Oszustwo na legendę z happy endem

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował oszukać starszą panią na blisko 20 tys. złotych, podając się za funkcjonariusza Policji. Dzięki czujności pracownicy placówki bankowej, mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę

Zawiadomił o przestępstwie którego nie było

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy wyjaśnili okoliczności kradzieży, która zgłoszona została przez pokrzywdzonego. Pieniądze w kwocie blisko 25 tys. zł. miały zginąć ze schowka samochodu służbowego. Jak się jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź