Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

52 europejskie miasta wzięły udział w rywalizacji rowerowej ECC2016. W tym roku, po raz pierwszy do walki o najbardziej rowerowe miasto Europy przystąpił Poznań.

Na czym polega wyzwanie? Zwycięża miasto, które od 1 do 31 maja „wyjeździ” najwięcej kilometrów. W rywalizacji mógł wziąć udział każdy mieszkaniec miasta oraz osoby do tego miasta dojeżdżające (np. do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu).

Łącznie, uczestnicy rywalizacji przejechali 3 955 619 km. Warto podkreślić, że podium zostało przejęte w całości przez polskie miasta!

pierwsze miejsce zajął Gdańsk – 825 550 km,

drugie miejsce – Wrocław – 333 556 km,

na trzeciej pozycji -Warszawa – 307 144 km.

Poznań uplasował się na 9 miejscu z wynikiem 119 543 km. Najbardziej aktywny rowerzysta z tego miasta, o pseudonimie Yog Sot, przejechał 1 088 km.

Oprócz pierwszej trójki, lepsze od poznańskiej drużyny okazały się: Rzym, Umea, Bydgoszcz, Lille oraz Łódź. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski „wyjeździli” więcej kilometrów od 43 innych miast europejskich.

 

Źródło: cyclingchallenge.eu

Previous Koncert muzyki filmowej w poznańskiej Arenie
Next Kołdra sensoryczna (obciążeniowa) – opis, działanie, funkcje

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Korepetycje w Poznaniu – gdzie szukać nauczyciela? Ile kosztują dodatkowe lekcje?

Jeśli Twoje dziecko nie radzi sobie z jakimś przedmiotem w szkole, warto pomyśleć nad znalezieniem dla niego korepetytora. To również dobre wyjście w wypadku, gdy Twoja pociecha jest ponadprzeciętnie zdolne

Wiadomości 0 Comments

NAJLEPSZY WIELKOPOLSKI „PATROL ROKU 2017” JUŻ WYBRANY!

Mundurowi z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego to najlepsi policjanci służby patrolowej w Wielkopolsce! Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2017” – o

Kultura 0 Comments

IV Kongres Kobiet w Koninie już 21 maja

3 panele dyskusyjne poruszające sprawy ważne dla kobiet, badania mammograficzne, akcja „Daj włos”, to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane na 21 maja, w których warto wziąć udział. Organizatorki zachęcają do zgłaszania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!