Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

52 europejskie miasta wzięły udział w rywalizacji rowerowej ECC2016. W tym roku, po raz pierwszy do walki o najbardziej rowerowe miasto Europy przystąpił Poznań.

Na czym polega wyzwanie? Zwycięża miasto, które od 1 do 31 maja „wyjeździ” najwięcej kilometrów. W rywalizacji mógł wziąć udział każdy mieszkaniec miasta oraz osoby do tego miasta dojeżdżające (np. do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu).

Łącznie, uczestnicy rywalizacji przejechali 3 955 619 km. Warto podkreślić, że podium zostało przejęte w całości przez polskie miasta!

pierwsze miejsce zajął Gdańsk – 825 550 km,

drugie miejsce – Wrocław – 333 556 km,

na trzeciej pozycji -Warszawa – 307 144 km.

Poznań uplasował się na 9 miejscu z wynikiem 119 543 km. Najbardziej aktywny rowerzysta z tego miasta, o pseudonimie Yog Sot, przejechał 1 088 km.

Oprócz pierwszej trójki, lepsze od poznańskiej drużyny okazały się: Rzym, Umea, Bydgoszcz, Lille oraz Łódź. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski „wyjeździli” więcej kilometrów od 43 innych miast europejskich.

 

Źródło: cyclingchallenge.eu

Previous Koncert muzyki filmowej w poznańskiej Arenie
Next Puszczykowo – matka z synem wpadli do Warty. Kobieta nie żyje. Trwają poszukiwania dziecka

Może to Ci się spodoba

Leszno 0 Comments

Policjanci zabezpieczyli prawie pół tony nielegalnego tytoniu

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zarekwirowali w ostatnich dniach ponad pół tony nielegalnego tytoniu i ponad 6 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za przechowywanie nielegalnego towaru

Policjanci odzyskali skradzione auto o wartości 60 tys. zł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej w Pile odzyskali skradziony na terenie województwa zachodniopomorskiego pojazd marki Honda Civic o wartości 60 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca

Wiadomości 0 Comments

39-latek zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Obornikach zabezpieczyli prawie 3 kilogramy amfetaminy oraz ponad 510 gramów marihuany. 39- letni mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do kilku lat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź