Samochód w firmie – leasing a wynajem długoterminowy

Samochód w firmie – leasing a wynajem długoterminowy

Funkcjonujące w naszym kraju firmy, które zajmują się leasingiem i wynajmem aut w naszym kraju dają klientom bardzo wiele możliwości już nie tylko w zakresie finansowania pojazdów, ale coraz częściej również, gdy chodzi o pełną obsługę administracyjną i serwisową pojazdów.

Samochód w firmie leasing a wynajem długoterminowy

Jeśli chodzi o taką najmniej rozwiniętą formę finansowania floty będzie to zwykły leasing finansowy. Rozwiązanie to będzie gwarantować firmie sfinansowanie samochodów. w okresie, gdy trwa umowa przedsiębiorca będzie pokrywał w ratach całą wartość pojazdu a na koniec, gdy już umowa się kończy może wykupić auto za niewielką kwotę do 10procent wartości pojazdu. Wszelkie wydatki związane z administrowaniem samochodem, użytkowaniem będą cały czas w takim modelu po stronie firmy, która wzięła takie auto w leasing. Auta sfinansowane w taki sposób są zaliczone do majątki firmy, co będzie obciążać znacząco jej bilans. Wśród oferowanych na naszym rynku form finansowania znajdują się nowoczesne formy leasingu samochodów, umowy, które są dobrze rozwinięte.

Redakcja poleca: filipekauto.pl

Zdecydowanie najbardziej opłacalna forma, gdy chodzi o finanse będzie to obecnie leasing operacyjny z pełną albo częściową obsługą, który popularnie określa się jako wynajem długoterminowy. Z wynajmu długoterminowego korzystać mogą firmy, niezależnie od ilości samochodów oraz wielkości przedsiębiorstwa. Zakres usług jest dopasowany do potrzeb i wymagań.

Podobnie jak leasing finansowy również długoterminowy wynajem będzie zapewniał finansowanie floty jednak sposób będzie bardziej atrakcyjny dla niej. Poza finansowaniem, firma zyskuje również komfort, gdy chodzi o przeniesienie wszelkich kwestii powiązanych z administracją jej samochodami służbowymi na wyspecjalizowaną firmę, która gwarantuje wynajem długoterminowy. W przypadku operacyjnego leasingu z obsługą serwisową firma ma komfort, ponieważ stałe koszty i kompletne administrowania flotą. Jest to stała kwota w całym okresie trwania umowy. Stała miesięczna rata zawiera koszt samego finansowania samochodu, koszty ubezpieczenia, likwidację szkód komunikacyjnych, assistance, naprawy serwisowe, samochody zastępcze, wymianę opon, kart paliwowych. CO ważne firma nie będzie pokrywać w ramach rat całej wartości kupionego pojazdu, ale tylko koszt równy utracie wartości pojazdu od chwili jego zakupu do chwili zakończenia umowy leasingowej. Wartość końcowa ustalona będzie na początku współpracy i zapisuje się ją w umowie. Po zakończeniu kontraktu firma nie musi zajmować się odsprzedażą aut na rynku wtórnym.

W odróżnieniu od zwykłego leasingu finansowego operacyjny z pełną obsługą nie będzie obciążał bilansu firmy. Samochody co do zasady zostaną zaliczone do składników majątkowych firmy leasingowej, która ma dokonywać odpisów amortyzacyjnych, zaś czynsz za wynajem należy do kosztów uzyskania przychodów.

Korzyści jakie daje nam wynajem długoterminowy będą przede wszystkim związane z istotną oszczędnością czasu i zasobów wewnętrznych firmy, które są potrzebne do administrowania flotą. Przedsiębiorca, który korzysta z takiej firmy można skupić się na swojej działalności i osiągnie dzięki temu oszczędności finansowe sięgające kilkunastu procent. Dlatego wynajem długoterminowy staje się u nas jak leasing finansowy i charakter obu tych form finansowania staje się bardzo podobny, coraz częściej nawet trudno będzie wyłapać istotne różnice tych obu form. niezależnie od tego należy stwierdzić, że na tą chwilę obie te formy finansowania są nadal popularne.

Previous NIELEGALNY TYTOŃ NIE TRAFI NA RYNEK
Next MUNDUROWI URATOWALI NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Seat Toledo -udana synteza elegancji coupé z wszechstronnością kombi

Seat Toledo to bardzo udane auto rodzinne, charakteryzujące się dużą ilością przestrzeni we wnętrzu kabiny, świetnym wyposażeniem i bardzo ciekawą linią nadwozia. Całość uzupełniają sprawdzone, oszczędne i ekologiczne silniki Volkswagena.

Motoryzacja 0 Comments

Kalisz Zawodzie – motocykliści spotkali się na XIV Salve

Każdego roku motocykliści z całej Polski spotykają się na terenie diecezji kaliskiej. Tegoroczne, XIV Salve odbyło się w Zawodziu. Inicjatorami i organizatorami wydarzenia są: ksiądz Sławomir Nowak, Paweł Walendowski oraz

Motoryzacja 0 Comments

Volkswagen Samochody Użytkowe dla każdego – historie kierowców

Duże samochody niemieckiego producenta to idealne pojazdy dla firm. Takie modele jak Crafter są niemal dedykowane pod flotę. Niemniej jednak na ulicach, zwłaszcza poza miastem i w okolicy popularnych turystycznych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź