NIELEGALNY TYTOŃ NIE TRAFI NA RYNEK

NIELEGALNY TYTOŃ NIE TRAFI NA RYNEK

Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu, cztery zatrzymane osoby. To bilans działań przeprowadzonych przez wielkopolskich policjantów na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Sprawcy przestępczego procederu z tytułu nieopłaconej akcyzy narazili Skarb Państwa na straty sięgające prawie 7 milionów złotych. Jeden z podejrzanych mężczyzn po usłyszeniu zarzutów decyzją sądu został aresztowany.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu jakiś czas temu zainteresowali się posesją znajdującą się na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Według ustaleń funkcjonariuszy mogło tam dochodzić do nielegalnej produkcji tytoniu.

20 kwietnia policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Piły, Gniezna oraz poznańską Grupą Realizacyjną przeprowadzili kontrolę wytypowanej posesji. Podejrzenia potwierdziły się, w związku z czym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 35 lat. W momencie, w którym policjanci wkroczyli na teren posesji mężczyźni podjęli próbę ucieczki. Wszystko wskazuje na to, że liczyli się z kontrolą służb – teren budynków był wyposażony w system zewnętrznego monitoringu, który ostrzegał sprawców przed wizytą „niezapowiedzianych gości”. Jeszcze tego samego dnia do grona zatrzymanych dołączyły dwie kobiety, w tym 62-letnia właścicielka posesji. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego.

W budynkach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli profesjonalną maszynę do produkcji krajanki tytoniowej, prawie 1,5 tony tytoniu oraz około 400 tysięcy sztuk papierosów. Na terenie nielegalnej fabryki policjanci zabezpieczyli również przeszło 400 foliowych worków, w których jednorazowo był przechowywany tytoń o wadze około 8 ton.

Organizatorzy przestępczego procederu usłyszałeli zarzuty i odpowiedzą za nielegalne wytwarzanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów akcyzowych, za co grozi do 2 lat więzienia.

Podejrzani – 62-letnia kobieta oraz 32-letni mężczyzna zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem. 25-latek decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Ustalona skala działalności sprawców naraziła Skarb Państwa na straty sięgające 7 milionów złotych.

Previous
Next Samochód w firmie – leasing a wynajem długoterminowy

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI WYJAŚNILI SPRAWĘ FIKCYJNEGO NAPADU

Policjanci z Poznania wspólnie z Prokuraturą Poznań Grunwald wyjaśnili sprawę napadu na pracownika poczty i kradzieży znacznej sumy pieniędzy. Do zdarzenia doszło na początku lutego 2016 roku. Okazało się, że

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 100 TABLETEK EKSTAZY

Kara nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi powiatu jarocińskiego zatrzymanemu przez kaliskich policjantów. 19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środków odurzających. Decyzją prokuratora

Wiadomości 0 Comments

Prokuratura: akt oskarżenia wobec 20-latka z Kalisza, sprawcy fałszywego alarmu bombowego

Po serii alarmów bombowych na terenie całej Wielkopolski i kosztownych ewakuacjach przeprowadzanych w zagrożonych budynkach użyteczności publicznej, warto obserwować jakie konsekwencje są wyciągane wobec sprawców fałszywych alarmów. 22 marca w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź