MUNDUROWI URATOWALI NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ
Policjanci z pleszewskiej komendy uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. 39-latek wszedł na dach i groził, że skoczy. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarską.
24 kwietnia br. po godz. 19.00. oficer dyżurny pleszewskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o awanturze, do której doszło w jednym z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej w Pleszewie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali 62-letnią zgłaszającą, która podała, że doszło do nieporozumienia między nią, a jej 39-letnim synem. Policjantom oświadczyli, że już wyjaśnili sobie tą kwestię.
Chwilę później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie, że mężczyzna chce podpalić mieszkanie. Gdy weszli do pokoju, w którym miał przebywać, zauważyli, ze okno jest otwarte, a 39-latek stoi na dachu. Mężczyzna krzyczał, że skoczy, bo chce popełnić samobójstwo.
Mundurowi rozpoczęli rozmowę z desperatem, powiadamiając jednocześnie o zdarzeniu straż pożarną i pogotowie ratunkowe. 39-latek cały czas krzyczał, że skoczy z dachu budynku. Kilkakrotnie podchodził do krawędzi dachu, a następnie się oddalał. Strażacy rozłożyli poduszkę powietrzną. Aby dotrzeć do mężczyzny użyli specjalistycznego podnośnika.
Po kilkudziesięciu minutach rozmowy, policjanci przekonali mężczyznę do odejścia od krawędzi gzymsu i opuszczenia dachu. Gdy 39-latek wszedł na parapet, policjanci złapali go za ubranie i wciągnęli do pokoju. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.
39-latek został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Lekarz zdecydował o pozostawieniu mężczyzny na obserwacji.
Może to Ci się spodoba
SZKOLENIE W SĄDZIE OKRĘGOWYM W POZNANIU
31 marca 2017 roku na terenie Sądu Okręgowego w Poznaniu odbyło się szkolenie w którym brali udział funkcjonariusze Sekcji Policji Sądowej Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji
Jak leczyć alkoholizm?
Jak leczyć alkoholizm Wszystko, co powinieneś wiedzieć. Przezwyciężenie alkoholizmu jest trudne. Osoba uzależniona musi zdać sobie sprawę z tego, że wyrządza krzywdę sobie i swojej rodzinie. Czas potrzebny na leczenie
W Kaliszu V Mistrzostwa w Pływaniu na „Byle czem”
5 czerwca, na zalewie Szałe, odbędą się V Mistrzostwa Kalisza w Pływaniu na „Byle Czem”. Jak co roku, uczestnicy wystartują na niekonwencjonalnym sprzęcie, napędzanym wyłącznie siłą ludzkich mięśni. W odróżnieniu