Wigilia firmowa – pomyśl o niej już teraz!

Wigilia firmowa – pomyśl o niej już teraz!

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a wraz z nim kwestia zorganizowania wigilii firmowej. Jest ona nie tyko okazją do spotkania się poza biurem, pracodawcy dostrzegli jej potencjał także w zakresie integracji i team buildingu. Dobrze przygotowana może pomóc zbudować zgrany zespół pracowników, który będzie efektywniej pracował. Pozostaje jednak pytanie: na co zwrócić uwagę podczas planowania tego eventu i kiedy najlepiej zacząć o tym myśleć? Postanowiliśmy to sprawdzić. Jeśli zatem w firmie odpowiadasz za zorganizowanie wigilii firmowej – ten tekst jest dla Ciebie!

Jak najczęściej wyglądają wigilie firmowe?

Tradycja organizowania spotkań świątecznych przyjęła się zarówno w małych, jak i dużych, międzynarodowych firmach. Okazuje się, że najczęściej praktykowanym pomysłem na wigilię pracowniczą jest wspólne wyjście do restauracji. Dlaczego? – Wspólne biesiadowanie w restauracji zawsze się sprawdza i właściwie nie wymaga wielkiego planowania – poza wyborem lokalu, menu i zrobieniem rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłoka w tym zakresie może spowodować brak miejsc w topowych, usytuowanych w centrum miasta restauracjach i konieczność dojazdu np. na obrzeża miasta. – mówi Marta Steinke z agencji eventowej Trygon.

W dużych organizacjach, które dysponują większymi budżetami z okazji świąt nierzadkie są nawet kilkudniowe wyjazdy integracyjne w góry, czy krótkie weekendowe wypady połączone np. z ogniskiem. Takie atrakcje też wymagają wcześniejszego zaplanowania chociażby ze względu na konieczność przygotowania miejsc noclegowych, transportu,

Wigilia pracownicza w firmie

Często spotykaną praktyką jest też urządzanie świątecznego spotkania w siedzibie firmy. Jest to możliwe nawet przy niesprzyjającej infrastrukturze. Specjaliści od organizacji imprez są w stanie przeobrazić świetlicę, salę konferencyjną czy stołówkę w miejsce emanujące świątecznym nastrojem. Do firmy przyjeżdżają świąteczne dekoracje, catering, pojawia się oprawa muzyczna. Pracownicy wspólnie ubierają choinkę, przygotowują ozdoby, a potem zasiadają do kolacji z tradycyjnym menu. – Nasi klienci coraz częściej wybierają taką formę spotkań wigilijnych. Rozwiązanie to ma wiele plusów. Przede wszystkim jest niepowtarzalne – każda firma wybiera atrakcje, które będą idealnie dopasowane do jej potrzeb i specyfiki. Taka wigilia firmowa jest również uniwersalna – nie tylko dorośli uczestnicy są zachęcani do wzięcia udziały w wielu aktywnościach, ale również przygotowuje się wiele niespodzianek dla dzieci – chociażby popularne dmuchańce. – podkreśla M. Steinke (Trygon).

Wigilia firmowa na wesoło? Dlaczego nie!

Wigilijne spotkanie pracowników może też przebiegać nieco inaczej. Agencje eventowe prześcigają się wręcz w pomysłach na urozmaicenie tego dnia. Jednym z najciekawszych jest „wigilia na wesoło”. Na czym polega to rozwiązanie? – To propozycja dla firm, których pracownicy mają już za sobą wiele tradycyjnych spotkań. Formuła takiej wigilii firmowej łączy wspólny, uroczysty posiłek z okazją do wesołej zabawy i integracji. Pracownicy mogą miło spędzić czas, z dala od obowiązków zawodowych, a inny niż zazwyczaj program nie stoi na przeszkodzie, by tradycyjnie podsumować rok, złożyć sobie życzenia, czy wręczyć drobne upominki. – dodaje specjalista z firmy Trygon.

Kluczem do powodzenia wigilii firmowej jest dobra organizacja – podstawą jest przemyślany program uroczystości i zaplanowanie terminu spotkania tak, by nie kolidował z zawodowymi zobowiązaniami i prywatnymi planami pracowników. By sprostać tym wszystkim wymaganiom, najlepiej nie zwlekać z rozpoczęciem przygotowań i pewne kwestie załatwiać już teraz. Czas poświęcony na organizację wigilii firmowej zwróci się w postaci wyjątkowych wrażeń, ciepłej atmosfery i zadowolenia uczestników. A nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik to prawdziwy skarb.

Previous Ochroniarz – obroni, pomoże, uratuje
Next KUPNO SAMOCHODU W 5 KROKACH [PORADNIK]

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

Transatlantyk Festival – Mobilne kino Skoda już od 1 lipca w Wielkopolsce

Mobilne kino ŠKODA towarzyszy Festiwalowi PGNiG Transatlantyk. W tym roku, w ramach wydarzenia odbędzie 20 pokazów kina plenerowego, a z projektora ustawionego na dachu Škody Yeti zostaną wyświetlone aż 24

Kultura 0 Comments

Dzieci Jarocina – Luxtorpeda

O Jarocin Festiwalu, od którego dla Luxtorpedy wszystko się zaczęło, o festiwalowych wrażeniach i wspomnieniach kultowych koncertów w latach osiemdziesiątych rozmawiamy z muzykami z zespołu Luxtorpeda: Litzą (wokal, gitara), Drężmakiem

Kultura 0 Comments

Jarocin – Acid Drinkers w hołdzie dla Motörhead

Wyjątkowy koncert zespołu Acid Drinkers, będący hołdem dla, zmarłego w grudniu, Lemmy’ego Kilmistera to kolejny ważny punkt tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź