Lednica 2016 – o. Jan Góra zawsze obecny

Szacuje się, że na XX Spotkania Młodych Lednica 2000 przyjechało ponad 60 tys. osób. Ojca Jana Górę, który przez lata organizował Spotkania zastąpił w tym roku o. Wojciech Prus oraz o. Maciej Soszyński.

Wydarzenie uświetniła wizyta prymasa Czech, kardynała Dominika Duka wraz z młodzieżą. Jak powiedział, w jego ojczyźnie dominikanów jest niewielu. Wiele mówiło się o roli, jaką odegrał zakon dominikanów w tradycji Polski i stosunkowo krótkiej, lecz niezwykle żywej tradycji lednickiej. O. Soszyński zauważył, że Lednica zakotwiczona jest w zakonie dominikańskim.

Kilka słów wygłosił też prymas Polski, abp. Wojciech Polak – Tłumy na Lednicy potwierdzają, że w Polsce wciąż jest wiele młodzieży, którzy chcą swoje życie przeżyć sensownie. Wiara nie przeżywa kryzysu, kryzys może przeżywać pewna forma wiary, sposób spotkania z Bogiem.

Prymas wspomniał o o. Janie Górze – Nie ma go fizycznie, ale jest z nami na pewno duchowo. To przecież rzeczywistość, którą sam stworzył tutaj dwadzieścia lat temu.

Ojca Jana Góry nie zabrakło na Spotkaniu. Na Polach ustawiono tablicę, na której zdanie „Dziękuję o. Janowi za…” każdy mógł dokończyć dopisując swoje słowa kredą.

Previous Leszno zwyciężyło w Energetycznym Turnieju Miast „Planeta Energii”
Next Leszno Air Picnic 2016 - Show, jakiego jeszcze nie było

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

Leszno – do 30 sierpnia niepełnosprawni mogą składać wnioski o dofinansowanie wydatków

W Lesznie trwa pilotażowy program „Aktywny samorząd” finansowany ze środków PFRON. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zachęca osoby niepełnosprawne do składania wniosków o dofinansowanie w ramach tego przedsięwzięcia. O co mogą

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI WANDALA

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy ustalili i zatrzymali 21-latka, który do parkomatu włożył petardę. Ta eksplodując uszkodziła urządzenie, a straty oszacowano

Wiadomości

FAŁSZYWY WNUCZEK ZATRZYMANY PODCZAS ZASADZKI

Czujność pokrzywdzonej i natychmiastowa reakcja policjantów z Leszna doprowadziły do zatrzymania oszusta metodą „na wnuczka”. To 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Mężczyzna przyszedł do domu kobiety odebrać kilkanaście tysięcy złotych na