NAJLEPSZY WIELKOPOLSKI „PATROL ROKU 2017” JUŻ WYBRANY!

NAJLEPSZY WIELKOPOLSKI „PATROL ROKU 2017” JUŻ WYBRANY!

Mundurowi z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego to najlepsi policjanci służby patrolowej w Wielkopolsce! Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2017” – o tytuł najlepszych w kraju powalczą jesienią w Szkole Policji w Słupsku.

W turnieju, który odbywa się już od 24 lat, udział wzięły reprezentacje 31 komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz Komisariatu  Wodnego Policji w Poznaniu. Każda ze startujących drużyn składała się z dwóch funkcjonariuszy, których łączne wyniki w trzech konkurencjach dały rezultat drużyny, brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej turnieju.

Zawody tradycyjnie odbyły się w oparciu o trzy konkurencje 7 czerwca br. Pierwszą był sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego, który odbył się na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego Lizawka w Poznaniu. Każdy policjant miał zadanie oddać po 5 strzałów do każdej z dwóch tarcz umieszczonych w odległości 15 i 20 metrów, ze zmianą magazynka. Wszyscy policjanci stanęli na wysokości zadania, potwierdzając swoją gotowość do skutecznej realizacji nawet  najtrudniejszych zadań z użyciem broni palnej.

Kolejne dwie dyscypliny zostały rozegrane  na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Pierwsza z nich, czyli test wiedzy zawodowej, polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 40 pytań opracowanych przez wykładowców Szkoły Policji w Słupsku, która specjalizuje się w kształceniu kadr służby prewencyjnej na potrzeby całego kraju. Dlatego nie przypadkowo również Szkoła Policji w Słupsku jest także organizatorem i gospodarzem  zawodów na szczeblu krajowym.

Ostatnią z konkurencji był test sprawności fizycznej, który odbył się na torze zbudowanym na wolnym powietrzu. Jego założenia przewidywały zarówno konieczność przemieszczania się pojazdem ze szczególnym uwzględnieniem precyzji parkowania, jak i pokonania całego szeregu przeszkód terenowych. Na trasie konkurencji m.in. należało przebiec przez wnętrze autobusu, z którego należało wyciągnąć 38 kilogramowy manekin, po czym należało go przenieść bez dotykania ziemi na odległość 50 metrów.

Zawodom towarzyszyła przyjazna, koleżeńska atmosfera, choć duch rywalizacji nie dawał o sobie zapomnieć. Zaangażowanie wszystkich policjantów, ich wiedza i umiejętności sprawiły, że poziom eliminacji był bardzo wysoki. Ostatecznie najlepszymi okazali się policjanci z Poznania, którzy zajęli drużynowo dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji ogólnej. Na trzecim miejscu podium stanęła para patrolowa z Ostrowa Wielkopolskiego.

Dwie spośród trzech zwycięskich par będą reprezentowały Wielkopolskę na zawodach krajowych, które odbędą się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Previous MŁ. INSP. RAFAŁ PAWŁOWSKI W KIEROWNICTWIE WIELKOPOLSKIEJ POLICJI
Next KOLEJNY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY SPRAWCĄ ZDARZENIA DROGOWEGO

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Upadłość SKOK Wielkopolska – co z pieniędzmi klientów?

Wielkopolska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa zawiesiła działalność 3 lutego 2016 r., a Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość SKOK Wielkopolska. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zacznie wypłatę

Wiadomości 0 Comments

Poznań – blisko 100 straganów i weekendowe imprezy na Jarmarku Świętojańskim

W sobotę Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak przekazał klucze do bram miasta zastępcy prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Antoniemu Odzimkowi. Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła obecność reprezentantów poznańskich cechów, członków Bractwa

Wiadomości 0 Comments

Poznań – komitety kolejkowe i złość przyszłych studentów AWF

Do 27 lipca potrwa nabór na I rok studiów w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. AWF to pierwsza uczelnia publiczna w Polsce, która zastosowała nietypowe zasady rekrutacji. Matura i złożenie dokumentów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź