„DWIE STRONY SIECI” NA DWORCU GŁÓWNYM PKP W POZNANIU
W ramach programu profilaktycznego „Dwie strony sieci” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizował akcję prewencyjno – edukacyjną, która odbyła się w hali głównej Dworca Głównego PKP w Poznaniu.
Akcja „Dwie strony sieci” miała na celu przedstawienie zarówno młodzieży i dorosłym jak wiele zalet, ale też i niebezpieczeństw, czyha na młodych ludzi korzystających z sieci Internet, poprzez wskazanie profilaktycznych rozwiązań – zapewnienie im bezpieczeństwa w sieci, pokazanie jak umiejętnie się po niej poruszać i jak postępować, aby nie stać się ofiarą czy też nie łamać prawa.
Policjanci przekazali wiedzę dotycząca zjawiska cyberprzestępczości, sposobów jego rozpoznawania i radzenia sobie z nim w życiu codziennym. Wskazywali sposoby uświadamiania dzieciom i młodzieży zalet, ale też wad beztroskiego i nieodpowiedzialnego korzystania z sieci Internet. Policjanci w ramach akcji rozdawali podróżnym, zarówno młodzieży i dorosłym poradniki prewencyjne „Cyberprzemoc”, a także dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.
Ponadto policjanci w ramach działań w środowisku lokalnym poruszali problematykę związaną z zagrożeniami zażywania narkotyków i tzw. „dopalaczy” a także przemocą rówieśniczą i domową,
Może to Ci się spodoba
Ostrów Wielkopolski – podsłuchiwano przewodniczącego RM?
W Urzędzie Miejskim w Ostrowiu Wielkopolskim wykryto urządzenie mogące służyć do podsłuchu. Tajemniczy przedmiot znaleziono w gabinecie Przewodniczącego Rady Miejskiej, podczas prac porządkowych. Urządzenie znajdowało się pod fotelem przewodniczącego Rady
Woźniki – zderzenie osobówki z pociągiem
Do groźnego wypadku doszło ok. godziny 8.30 na przejeździe kolejowym w Woźnikach. Na miejsce udały się 3 zastępy ratowniczo – gaśnicze i 1 specjalny. Samochód osobowy Renault Scenic zderzył się
W cieniu Poznańskich Krzyży
Poznań podsumowywał dziś wtorkowe uroczystości. Wielomiesięczne przygotowania, mnóstwo artystycznych, sportowych, społecznych wyzwań realizowanych z dużym powodzeniem i ogromne chęci, by należycie uczcić pamięć Bohaterów Poznańskiego Czerwca 1956 roku zeszły nieco