„DWIE STRONY SIECI” – EDUKACJA NA TEMAT CYBERZAGROŻEŃ

„DWIE STRONY SIECI” – EDUKACJA NA TEMAT CYBERZAGROŻEŃ

Poznańscy policjanci w ramach projektu: „Dwie strony sieci” spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu. Podczas spotkania rozmawiano o cyberzagrożeniach.

15 maja br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Jeżyce spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w sieci oraz cyberzagrożeniach, jakie można spotkać w wirtualnym świecie.

W trakcie prelekcji policjanci poruszyli tematy związane z umiejętnym i rozważnym sposobem korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na kwestie związane z formami cyberprzemocy polegającymi na rozsyłaniu kompromitujących zdjęć, nękaniu, grożeniu, szantażowani w sieci oraz podszywaniu się pod inną osobę na portalach społecznościowych, blogach, czy też komunikatorach społecznych. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na sposoby rozpoznawania i radzenia sobie ze zjawiskiem cyberprzemocy.

Na zakończenie spotkania mundurowi poruszyli kwestie prawne związane z odpowiedzialnością osób nieletnich za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji.

Młodzież jednogłośnie przyznała, że przekazywanie im wiedzy o niebezpieczeństwach w Internecie jest im niezbędna.

Previous Seat Toledo -udana synteza elegancji coupé z wszechstronnością kombi
Next PRZESTRZEGAMY PRZED OSZUSTWAMI METODĄ "NA POLICJANTA"

Może to Ci się spodoba

PILSKI POLICJANT ZDOBYŁ PUCHAR POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU-JITSU

St. post. Krzysztof Mrozek, policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Pile zdobył Puchar Polski w zawodach w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii Masters No

Wiadomości 0 Comments

„DWIE STRONY SIECI” NA DWORCU GŁÓWNYM PKP W POZNANIU

W ramach programu profilaktycznego „Dwie strony sieci” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizował akcję prewencyjno – edukacyjną, która odbyła się w hali głównej Dworca Głównego PKP w Poznaniu.

Wiadomości 0 Comments

UKRADŁ PACZKI KURIEROWI – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Policjanci z Północy zatrzymali mężczyznę za kradzież paczek kurierskich. Znajdowały się w nich bransoletki, jedna z nich wysadzana brylantami. Biżuteria wróciła do prawowitego właściciela, a podejrzany odpowie teraz za swój

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź