ARESZT DLA RECYDYWISTY

ARESZT DLA RECYDYWISTY

18 lat więzienia grozi 30-latkowi z Konina, zatrzymanemu przez konińskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach wielokrotnej recydywy. Sąd zastosował wobec niego areszt na 2 miesiące.

19 lutego br. 30-letni mężczyzna (dziś bez stałego miejsca pobytu) przebywał w mieszkaniu swojego znajomego na ul. Powstańców Wielkopolskich. Najwidoczniej spodobał mu się portfel i tablet właściciela mieszkania. Sprawca spędził w więzieniach jedną trzecią swojego niedługiego życia, więc kradzież nie była dla niego żadnym wyzwaniem.

Kiedy właściciel wspomnianych rzeczy zażądał zwrotu swojej własności, 30-latek uderzył go i zagroził użyciem noża. Kodeks karny nazywa to „doprowadzeniem do stanu bezbronności” i znacznie podnosi ciężar gatunkowy przestępstwa. Zamiast odpowiadać za kradzież sprawca dostaje zarzut kradzieży rozbójniczej a kara rośnie z 5 do 10 lat więzienia. Jednak 30-latek działał w warunkach wielokrotnej recydywy, gdyż już wielokrotnie karany był za podobne przestępstwa. Dlatego też grożąca mu kara, to nawet 18 lat więzienia.

We wtorek 28 lutego br. sprawca usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego przyznał się jedynie w części. Zgromadzony materiał dowodowy był jednak na tyle silny, że sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o umieszczeniu go w areszcie, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące.

Previous Oznakuj swoją posesję. Alternatywą jest 250 zł mandatu
Next POLICJANCI POSZUKUJĄ SPRAWCY ROZBOJU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

ZATRZYMANY ZA FAŁSZOWANIE RECEPT

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch za posługiwanie się podrobionymi receptami, jednego za ich fałszowanie. Podejrzany wystawiał recepty na silne leki psychotropowe i przeciwbólowe. Teraz mężczyźni odpowiedzą za

Wiadomości

POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

25 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IV Powiatowy Turniej Gimnazjów, nad którym patronat objęli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Komendant Powiatowy Policji

Wiadomości

Mieszkańcy Piły zdecydują jak wydać 3 mln złotych

Rozpoczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Pilanie, którzy ukończyli 16 lat mogą głosować jak zagospodarować 3 mln zł. Głosowanie zakończy się 16 września. Do tego etapu wytypowano 145 zadań,