Blue Express przemknął przez Wielkopolskę
W miniony weekend Wielkopolska znów gościła Blues Express. Osobliwy pociąg wozi ze sobą zespoły grające bluesa od 20 lat, niosąc niesamowitą zabawę. Muzyki płynącej z Blues Expressu można posłuchać na każdym przystanku, do którego zawita maszyna.
Nietypowa forma festiwalu gromadzi co roku tysiące fanów z kraju i zagranicy. Grają dla nich najznamienitsi muzycy tego gatunku z Polski i ze świata. Koncertowali tu bluesmani z USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i wielu innych państw.
Trzygodzinny koncert grany jest na pierwszym przystanku w Pile. W tym roku muzycy porwali publiczność do tańca.
Po udanej zabawie w Pile muzycy wyruszyli przez Poznań do Zakrzewa. Nad jeziorem Proboszczowskim, w leśnym amfiteatrze tradycyjnie odbywa się koncert finałowy.
Źródło: pila.pl, bluesexpres.pl
fotografie: J. Oburota
Może to Ci się spodoba
Jutro w Pile Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej
Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej od 2009 roku szczyci się tytułem Opery Narodowej. Jutro artyści z tego teatru wystąpią przed miłośnikami operetki w Pile. Teatr z Ukrainy ma za sobą 80
Krystyna Janda i Teatr Polonia w poznańskim plenerze już w sierpniu
Teatr Polonia, założony przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz kultury, zawita w sierpniu do Poznania. Na Dziedzińcu Urzędu Miasta, przy placu Kolegiackim 17 zostaną wystawione m.in. „Biała bluzka” z Krystyną
Jak znaleźć dobrego fotografa do zdjęcia do dowodu?
Zdjęcie do dowodu osobistego to nie jest zwykła fotografia portretowa. Musi spełniać ściśle określone wymogi formalne, ponieważ stanowi element dokumentu tożsamości, którym posługujemy się przez wiele lat. Błędy techniczne, nieprawidłowe
