DZIAŁANIA „ZERO TOLERANCJI” NA STARYM MIEŚCIE

DZIAŁANIA „ZERO TOLERANCJI” NA STARYM MIEŚCIE

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania w rejonie Starego Miasta, ze szczególnym uwzględnieniem Starego Rynku pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. Cel – zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości.

W nocy z 23 na 24 czerwca br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Grupy „Blokers” z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. W rejonie Starego Rynku pojawił się również mobilny komisariat, w którym można było bez wizyty w jednostce Policji złożyć zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

W akcji udział wzięło 60 policjantów. Ogółem wylegitymowano 185 osób i skontrolowano 44 pojazdy, przeprowadzono 50 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze nałożyli 45 mandatów karnych oraz sporządzili  4 wnioski o ukaranie do Sądu, w tym za łamanie przepisów z  Ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz Prawa o ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrolowali również  55 miejsc zagrożonych.

Dodatkowo podczas działań policjanci z Oddziału Prewencji Policji ok godziny 22.00 zatrzymali 33-letniego sprawcę zranienia nożem 47-letniego mężczyzny. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Poznania. Znali się i wspólnie przebywali na Pl. Wolności. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, efektem czego było zranienie nożem w bark starszego z nich. Została mu udzielona pomoc medyczna.
Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

Previous SZKOLENIA KLAS MUNDUROWYCH
Next KOLEJNE URATOWANE ŻYCIE...

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

FUNKCJONARIUSZ KRZYSZTOF MROZEK MISTRZEM POLSKI W BRAZYLIJSKIM JU JITSU

Policjant KPP w Pile Krzysztof Mrozek zajął I miejsce w VII Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Ju Jitsu No Gi w kategorii Masters białych pasów w wadze 79,5 kg. Funkcjonariusz z

Kalisz 0 Comments

SYSTEM POWIADAMIANIA I OSTRZEGANIA SISMS

Urząd Miejskim w Kaliszu uruchamia nowy, bezpłatny system informacji i ostrzegania dla mieszkańców miasta. W przedsięwzięcie włącza się Komenda Miejska Policji w Kaliszu, która chce za pośrednictwem aplikacji informować mieszkańców

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

25 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IV Powiatowy Turniej Gimnazjów, nad którym patronat objęli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Komendant Powiatowy Policji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź