FAŁSZYWY WNUCZEK ZATRZYMANY PODCZAS ZASADZKI

FAŁSZYWY WNUCZEK ZATRZYMANY PODCZAS ZASADZKI

Czujność pokrzywdzonej i natychmiastowa reakcja policjantów z Leszna doprowadziły do zatrzymania oszusta metodą „na wnuczka”. To 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Mężczyzna przyszedł do domu kobiety odebrać kilkanaście tysięcy złotych na rzekomo polubowne załatwienie sprawy wypadku drogowego jej wnuka. Sprawca wpadł jednak w przygotowaną przez policjantów zasadzkę. Trafił do aresztu.

2 marca br. dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Leszna o usiłowaniu dokonania oszustwa metodą „na wnuczka”. Z zawiadomienia wynikało, że przed godz. 14.oo do matki zawiadamiającego zatelefonował mężczyzna podając się za jej wnuczka. Rozmówca oświadczył kobiecie, że spowodował wypadek samochodowy, w którym potrącił kobietę. Dodał, że do polubownego załatwienia sprawy z poszkodowaną, potrzebuje kilku tysięcy euro.

„Babcia” od razu zorientowała się, że rozmawia z oszustem, gdyż jej wnuk jest małoletni i nie posiada prawa jazdy, jednak mimo to kontynuowała dialog. Poinformowała mężczyznę, że nie posiada tak dużej kwoty pieniędzy i grając na zwłokę udawała, że przelicza oszczędności. W między czasie syn kobiety poinformował o zdarzeniu Policję.

Pomimo, że sprawcy tego typu przestępstw zachowują dużą ostrożność, to dzięki sprytnie prowadzonej rozmowie nie zorientowali się, że właśnie role się odwróciły i ofiara zastawiła sidła na nich samych. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze natychmiast przygotowali zasadzkę w rejonie miejsca zamieszkania wytypowanej przez oszustów seniorki.

Po zaledwie kilkudziesięciu minutach policjanci zatrzymali przed domem pokrzywdzonej sprawcę usiłowań oszustw metodą „na wnuczka”. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna miał związek z podobnym przestępstwem mającym miejsce klika dni wcześniej na terenie Leszna. Także i w tym przypadku, pokrzywdzony wykazał się czujnością i nie dał się nabrać na zmyśloną historię oszustów. Sprawcy żądali od niego 30 tysięcy złotych.

3 marca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej Prokuratury zastosował wobec 28-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Niewykluczone, że rozsądne zachowanie pokrzywdzonej, powiązane z natychmiastowym powiadomieniem o przestępstwie Policji, zapobiegło wyłudzeniu oszczędności kolejnych wytypowanych przez oszustów osób.

Previous POLICJANCI POSZUKUJĄ SPRAWCY ROZBOJU
Next Poznańskie Kaziuki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WŁAMYWACZE DOMÓW JEDNORODZINNYCH ZATRZYMANI

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców włamań do domów jednorodzinnych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tysięcy

Wiadomości 0 Comments

POZNAŃ Z PIERWSZĄ ROWEROWĄ DROGÓWKĄ

Policjanci z poznańskiej drogówki jako pierwsi w Polsce pełnią służbę na rowerach. W centrum Poznania funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców szczególnie tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa. Policyjni rowerzyści

Wiadomości 0 Comments

KONIŃSCY POLICJANCI Z POMOCĄ DLA CHOREGO KOLEGI

Policjanci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Konin postanowili pomóc koledze choremu na stwardnienie rozsiane. W tym celu przejadą rowerami trasę z Gdyni do Łomży – łącznie blisko 650

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź